pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Prawdziwa historia Internetu na świecie
książka:

Prawdziwa historia Internetu na świecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: ITSTART
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
EAN: 9788365645302
ISBN: 978-83-6564-530-2
Data: 2020-09-10
52.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Prawdziwa historia Internetu na świecie - Marek Pudełko - opis książki:

Prawdziwa historia Internetu na świecie to już czwarte wydanie obszernego źródła wiedzy o Internecie i jego ewolucji na całym świecie. To jedyny i zarazem unikatowy zbiór najważniejszych wydarzeń oraz postaci, które miały wpływ na rozwój i ewolucję sieci. Znajdziemy tu szczegółowo opisane najważniejsze usługi, protokoły i programy dzięki którym łatwo i sprawnie wymieniamy pliki, rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i przeżyciami, czyli po prostu surfujemy po sieci.
Książka kierowana jest dla ludzi, którym nie wystarcza samo surfowanie po Internecie, lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. To także niesamowita gratka dla nauczycieli-pasjonatów historii współczesnej z zacięciem do IT, którzy wiedzę zawartą w książce mogą swobodnie wykorzystać podczas ciekawej, innowacyjnej lekcji historii z uczniami np. omawiając światowe wojny przeglądarek internetowych lub batalie wyszukiwarek informacji.
Ponieważ kierowana jest nie tylko dla profesjonalistów, lecz dla każdej osoby chcącej zgłębić tajniki wiedzy o Internecie, nie można jej traktować jako podręcznika uczącego o sieciach. Jest książką popularnonaukową, w której autor postawił sobie bardzo trudne zadanie: w jasny i przejrzysty sposób pokazać pełną historię Internetu.
Autorem książki jest Marek Pudełko, urodzony w 1974 roku, w czasach, gdy działały już pierwsze sieci, ale w naszym kraju, zwykli ludzie o komputerach wiedzieli niewiele. Zafascynowany tymi urządzeniami zdecydował się studiować informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie szczególnie zaciekawił go Internet i jego szybki rozwój. Obecnie jest nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Oprócz tej publikacji, jest autorem bliźniaczej pozycji: Prawdziwa historia Internetu na świecie oraz Zbioru zadań z Pascala. Prowadzi również stronę zelota.netshock.pl z materiałami o budowie komputerów.

Książka „Prawdziwa historia Internetu na świecie” - oprawa miękka - Wydawnictwo ITSTART.

Książka posiada 520 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawdziwa historia Internetu na świecie"
Marek Pudełko - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Bezpieczeństwo systemu e-commerce, - okładka książki
Bezpieczeństwo systemu e-commerce, czyli jak bez... Leszek Kępa, Paweł Tomasik, Sebastian Dobrzyński