pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawa i Sprawiedliwości Rzeczpospolita Polska. Aksjologia, ustrój,...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Prawa i Sprawiedliwości Rzeczpospolita Polska. Aksjologia, ustrój, uprawianie polityki, obywatelskie społeczeństwo

Autor książki:

Ludwik Habuda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 225 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373953710
ISBN: 978-83-7395-371-0
Data: 2013-01-17
Cena wydawcy: 22.05 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Prawa i Sprawiedliwości Rzeczpospolita Polska. Aksjologia, ustrój, uprawianie polityki, obywatelskie społeczeństwo - Ludwik Habuda - opis książki:

(STUDIA I MONOGRAFIE NR 429)

<br>

Autor, tropiąc poczynania czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości rekonstruuje bliski tej partii obraz Rzeczpospolitej Polskiej, zwłaszcza przesądzające o jej naturze aksjologię, ustrój, sposób uprawiania polityki i miejsce jakie w tym ustroju ma do spełnienia politycznie zorganizowane społeczeństwo. Odtworzony w ten sposób obraz przedstawioną w nim politykę „odkrywa” i demaskuje. „Odkrywa” i demaskuje cynizm i autokratyzm polityków, sprowadzanie przez nich polityki do socjotechniki zabiegania i sprawowania władzy oraz instrumentalne traktowanie społeczeństwa, uwodzenie go swego rodzaju polityczne kuszenie. Taka właśnie jest uprawiana przez Prawo i Sprawiedliwość, i nie tylko przez tę partię, polityka. Taka jest polska polityka w ogóle. Uzyskany obraz to swego rodzaju patchwork, w którego tworzeniu autor korzystał z metod wcześniej wykorzystywanych m.in. przez tak znakomitego autora jak E. Goffman.

Na lekturze pracy, gdyby zwykli czytać prace naukowe sobie poświęcone, mogliby wielce skorzystać prominentni politycy. To jest praca o nich. Wszakże pośrednio także o społeczeństwie, w którym tak uprawiana jest przedstawiająca się jako demokratyczna polityka. Praca może być wielce przydatną lekturą dla studentów najszerzej rozumianych nauk politycznych. Koniecznie powinni do niej sięgnąć politolodzy, zwłaszcza interesujący się partiami politycznymi, systemami politycznymi i obywatelskim społeczeństwem.

Książka „Prawa i Sprawiedliwości Rzeczpospolita Polska. Aksjologia, ustrój, uprawianie polityki, obywatelskie społeczeństwo” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 225 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Ludwik Habuda - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Religia bez Boga - okładka książki
Religia bez Boga Ronald Dworkin