pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Antynomie polityczności. Artykuły, eseje i szkice dedykowane Profesor Barbarze Goli

Autor książki:

Kamil Minkner, Lech Rubisz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373955738
ISBN: 978-83-7395-573-8
Data: 2014-01-22
19.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Praca porusza problem polityczności, a więc politycznego charakteru zjawisk społecznych, kulturowych czy ekonomicznych, które często ulokowane są poza klasycznie rozumianą polityką. Wbrew neoliberalnej teorii politycznej, polityka nie tylko nie ulega przestrzennemu zawężeniu, lecz przeciwnie, w swoim demokratycznym wydaniu zyskuje społecznie coraz większe znaczenie i rozlewa się na obszary jeszcze wiek temu prawie nietknięte, nawet sferę prywatnej codzienności. W zetknięciu z tymi obszarami odróżnienie, tego co tradycyjnie politycznie, od tego co dotychczas niepolityczne, staje się trudne, czy wręcz niemożliwe. Bliskie styki polityki oraz innych sfer życia społecznego powodują, że polityczność staje się zjawiskiem niejednoznacznym i obarczonymi licznymi paradoksami i sprzecznościami. Praca zawiera 25 tekstów, które starają się przeanalizować ową przewrotną stronę tego, co polityczne.

Praca adresowana jest zarówno dla pracowników naukowych zajmujących się stykami polityki z różnymi obszarami niepolitycznymi, jak i do studentów, którzy znajdą tutaj szereg bardzo aktualnych opracowań dotyczących nowoczesnego rozumienia polityki i polityczności. Z racji charakteru publikacji, wiele tekstów, spełniając walory naukowości, przygotowanych zostało w formie esejów czy wręcz popularnonaukowych tekstów i dlatego publikację można polecić wszystkim osobom zainteresowanym życiem społeczno-politycznym, szczególnie jego nowymi trendami i tendencjami.

Książka "Antynomie polityczności. Artykuły, eseje i szkice dedykowane Profesor Barbarze Goli" - Kamil Minkner, Lech Rubisz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2013 r. Cena 19.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.