pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pragnienie Boga

Autor książki:

o. Amedeo Cencini FdCC

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 120x180 mm
EAN: 9788375800906
ISBN: 978-83-7580-090-6
Data: 2009-09-10
15.96  17.00  1.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pragnienie Boga - opis książki:

Pragnienie to wielka chęć człowieka, aby coś zrobić lub coś mieć.
Tymczasem współcześni psycholodzy coraz częściej mówią o kryzysie pragnienia.
– Czy dzisiejsza młodzież jest pozbawiona pragnień?
– Jak "drążyć” pragnienie i "podnosić jego poprzeczkę”?
Celem prezentowanej książki jest próba głębszego zrozumienia natury tego skomplikowanego kryzysu, dotykającego po trochę wszystkich, młodych i mniej młodych. Chcielibyśmy odkryć jego korzenie. Zrozumieć, w jaki sposób wychowawca może wejść w świat młodzieńczych pragnień, jak może je rozpoznać, wykorzystać.

Bóg, który nas pragnie
Przemiana pragnień
Więź z Bogiem – miejsce zmiany pragnień
Istnieje wyraźna bliskość znaczeniowa między terminem "pragnienie” a rzeczywistością powołania. Pragnienie jest nieskończone. Nie zaspokoi go nic z tego, co jest nam dane, co jest osiągalne. Jego przedmiot jest zawsze dalej, "ponad”. Dlatego tłumienie lub usuwanie pragnienia jest warunkowane działaniem samozachowawczym. Służy albo komuś, kto nie chce zbytnio mącić swojej egzystencji, albo tym, którzy mówią, że dzisiejsza młodzież jest pozbawiona pragnień, gdyż w rzeczywistości sami nie mają wielkich aspiracji i mają trudności z rozpoznawaniem i rozbudzaniem ich u innych.
Musimy to przyznać: zażyłość człowieka ze światem nieskończonym nie jest przesłanką, którą można dziś z góry zakładać. Posiadanie ojczyzny w nieskończoności nie jest łatwe. Oznacza to nie mieć domu w świecie, postawić pewnego rodzaju znak "minus” przed wszystkimi poszczególnymi treściami doświadczenia – nie jako znak pogardy wobec nich, ale dla wyrażenia pragnienia czegoś innego (a nawet Innego) w stosunku do wszystkiego, co jest.
Celem prezentowanej książki jest próba głębszego zrozumienia natury tego skomplikowanego kryzysu pragnienia, kryzysu dotykającego po trochę wszystkich, młodych i mniej młodych. Chcielibyśmy odkryć jego korzenie, ale przede wszystkich zrozumieć, w jaki sposób wychowawca może wejść w ten tajemniczy świat młodzieńczych pragnień, pomóc je rozpoznać, wykorzystać zwłaszcza to, co może stać się niezwykłym sprzymierzeńcem naszych pragnień, ten cenny składnik powołania chrześcijańskiego, jakim jest ludzkie pragnienie.

– Bóg, który nas pragnie
– Jaki jest poziom młodzieńczego pragnienia? I jakie to ma konsekwencje?
– Przemiana pragnień
– Jak "drążyć” pragnienie i "podnosić jego poprzeczkę”
– Więź z Bogiem: miejsce "skręcania” pragnień

Książka "Pragnienie Boga" - o. Amedeo Cencini FdCC - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2009 r. Cena 15.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]