pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach
Książki »
Tytuł książki:

Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach

Autor książki:

Sławomir Kalinowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301192464
ISBN: 978-83-0119-246-4
Data: 2017-03-20
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

"Opracowanie to istotnie poszerza naszą wiedzę dotyczącą sytuacji ludności wiejskiej w Polsce o niepewnych dochodach. Jest to fakt niewątpliwy. Oryginalny, samodzielnie zebrany i bardzo staranie oraz poprawnie przetworzony materiał źródłowy pozwoliły Autorowi na przedstawienie tekstu który stanie się na wiele lat punktem odniesienia do dalszych analiz dotyczących zmian w poziomie życia ludności wiejskiej. Dodatkowym walorem pracy jest imponujący zestaw wykorzystanej literatury, która może stać się dobrym przewodnikiem dla kontynuatorów dalszych, bardziej specjalistycznych badań."

Prof. dr hab. Józef Orczyk - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,
Przewodniczący Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN
"Przedstawiona do recenzji praca stanowi wkład w badania nad determinantami i społecznymi konsekwencjami rozwarstwienia ekonomicznego ludności wiejskiej. Zainteresowanie tą problematyką znajduje uzasadnienie zarówno ze względu na poszukiwanie paradygmatu umożliwiającego połączenie wzrostu gospodarczego z rozszerzaniem zbioru społeczności korzystającej z jego efektów, jak i pogłębiania udokumentowanej empirycznie wiedzy dotyczącej zakresu wykluczenia z racji ograniczeń materialnych. W tym kontekście podjęta tematyka ma również znaczenie aplikacyjne, ponieważ stanowić może cenną wskazówkę przy doborze najbardziej efektywnych instrumentów stymulujących uaktywnienie ekonomiczne i poprawę w poziomie życia zmarginalizowanej części wiejskiej społeczności."
Prof. dr hab. M. Alina Sikorska - Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB
Sławomir Kalinowski - doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Ekonomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe obejmują poziom życia ludności wiejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem ludności o niepewnych dochodach, a także zagadnienia związane z ekonomią społeczną, bezrobociem i społecznym aspektem teorii gier. Jest autorem i współautorem ponad 75 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym współautorem książki "Ubóstwo ludności wiejskiej województwa wielkopolskiego", Wyd. AR w Poznaniu, Poznań 2007 oraz redaktorem naukowym monografii "Życie na skraju - marginesy społeczne wielkiego miasta", Wyd. Societas Pars Mundi, Bielefeld 2014. Kierownik i główny wykonawca projektów badawczych dotyczących poziomu życia i ubóstwa ludności wiejskiej, konsultant projektów dotyczących modeli współpracy sektorowej wspierających godzenie życia zawodowego i prywatnego opartego o idee flexicurity. Członek Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, sekretarz Międzyśrodowiskowej Grupy Badawczej Margines Społeczny Poznania.

Książka "Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach" - Sławomir Kalinowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2017 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Wiedza a wzrost gospodarczy - okładka książki

Wiedza a wzrost gospodarczy

Leszek Zienkowski (red.)
Finansowe determinanty rozwoju - okładka książki

Finansowe determinanty rozwoju lokalnego i regionalnego

Krystyna Brzozowska, Małgorzata Gorzałczyńska-Koczkodaj, Magdalena Kogut-Jaworska, Marta Szaja
Czy krajom na średnim poziomie - okładka książki

Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża...

Marek A. Dąbrowski, Andrzej Wojtyna (red.)