pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych
książka:

Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
EAN: 9788373834927
ISBN: 9788373834927
Data: 2012-09-13
Cena wydawcy: 38.90 złpozycja niedostępna

Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych - Marek Drogosz, Michał Bilewicz, Mirosław Kofta - opis książki:

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ta zbiorowa monografia jest jedną z najważniejszych pozycji z obszaru psychologii społecznej, które ukazują się w Polsce w XXI wieku. Dotyczy problemu tyleż ważnego, co prawie nieobecnego w polskojęzycznej literaturze psychologicznej. Autorzy odwołują się do najnowszych badań i teorii, przedstawiają niejako stan na dziś, ale także nawiązują w wielu miejscach do literatury już klasycznej, co dowodzi, że mają świadomość kumulatywnej natury wiedzy psychologicznej. Książka, choć ma tak wielu autorów, napisana jest w komunikatywny, zwięzły i nadzwyczaj interesujący sposób. Z całą pewnością sięgną po nią nie tylko psychologowie i studenci psychologii, lecz także przedstawiciele innych nauk społecznych i humanistycznych.

prof. dr hab. Dariusz Doliński W ciągu ostatnich dziesięcioleci psychologowie dostrzegli, że kategorie społeczne postrzegane są nie tylko jako zbiór jednostek, lecz czasem jako realnie istniejące byty, połączone trudną do dostrzeżenia więzią, a nawet obdarzone zbiorową intencjonalnością. Grupy czasem postrzegane są jako podobne gatunkom biologicznym, a ich członkowie jako bardziej bądź mniej obdarzeni ludzkimi właściwościami. Każdy z tych sposobów postrzegania ma też specyficzne następstwa emocjonalne oraz behawioralne - co znajduje odzwierciedlenie w rozdziałach przedstawianej czytelnikowi książki, które pokazują funkcje, jakie dehumanizacja, esencjalizm i bytowość mogą pełnić w konfliktach międzygrupowych, represjach, wojnach, a nawet ludobójstwie. Mamy nadzieję, że nasza książka rozszerzy refleksję czytelników nad złożonością postrzegania międzygrupowego.

ze wstępu redaktorów naukowych

Książka Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 282 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych"
Marek Drogosz, Michał Bilewicz, Mirosław Kofta - autor m.in.:
Psychologia Okrągłego Stołu - okładka książki
Psychologia Okrągłego Stołu Andrzej Friszke, Janusz Grzelak, Mirosław Kofta, Adam Leszczyński, Wiktor Osiatyński, Janusz Reykowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również: