pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychologia coachingu
Tytuł książki:

Psychologia coachingu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301163815
ISBN: 978-83-0116-381-5
Data: 2015-11-02
61.66  69.00  7.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Pierwszy podręcznik dotyczący psychologii coachingu, który - łącząc różne teorie psychologiczne - tworzy bazę dla coachingu, mentoringu i uczenia się. Autorzy, prezentując najnowsze tendencje w myśleniu, badaniach i osiągnięciach psychologii coachingu, pokazują, jak indywidualni użytkownicy i organizacje mogą wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Przedstawione w książce przykłady praktycznych rozwiązań opierają się na elementach międzykulturowych, dzięki czemu mają wymiar uniwersalny i znajdują zastosowanie w różnych środowiskach. Omówione zostały tu także kwestie skuteczności stosowania wiedzy psychologicznej w coachingu, mentoringu i uczeniu się, wartości coachingu dla przedsiębiorstwa oraz zagadnienia dotyczące etyki i kompetencji osób prowadzących coaching.

Publikacja jest adresowana do studentów studiów społecznych, szczególnie psychologii i pedagogiki, terapeutów różnych orientacji, trenerów i konsultantów, specjalistów i menedżerów działów personalnych, kadry zarządzającej, a także czytelników zainteresowanych formami pomocy edukacyjnej dla osób dorosłych.

Książka autorstwa Lawa, Ireland i Hussaina jest przykładem opracowania problematyki coachingu z perspektywy wiedzy psychologicznej. To całkiem udana próba integrowania istniejącej wiedzy w tym obszarze i pokazania czym jest coaching z perspektywy jednostki i perspektywy organizacji. Dodatkową zaletą książki są liczne przykłady i ćwiczenia (także w postaci analizy przypadków) ilustrujące metodę coachingu i pozwalające zrozumieć jej specyficzny charakter.

Z recenzji prof. Elżbiety Hornowskiej

Książka "Psychologia coachingu" - Ho Law, Sara Ireland, Zulfi Hussain - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2015 r. Cena 61.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Poza stereotypy. Dehumanizacja - okładka książki

Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w...

Marek Drogosz, Michał Bilewicz, Mirosław Kofta