pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Nowy światowy ład
Nowy światowy ład 13.74 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Perspektywa porządku postpolitycznego
Perspektywa porządku postpolitycznego 42.39 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Porządek światowy
książka:

Porządek światowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788380493018
ISBN: 978-83-8049-301-8
Data: 2016-05-18
pozycja niedostępna

Porządek światowy - Henry Kissinger - opis książki:

Nigdy nie było żadnego prawdziwie globalnego "porządku światowego" - twierdzi Henry Kissinger.

Jeden z czołowych współczesnych polityków, dyplomata, doradca prezydentów od lat analizuje wyzwania, przed którymi staje świat w XXI wieku. Odmienne perspektywy historyczne, trwające konflikty, błyskawicznie rozwijana i coraz szerzej dostępna technologia, a przede wszystkim narastające ekstremizmy ideologiczne coraz bardziej dzielą świat. Dlatego wspólnego porządku nie było i być nie mogło. Każdy region, cywilizacja czy imperium tworzyły i wcielały w życie własne koncepcje, gdzie indziej umiejscawiały centrum świata i swoich barbarzyńców. Czym innym był ład dla Chińczyków, a czym innym dla Europejczyków. Na innych fundamentach oparty jest ustrój Stanów Zjednoczonych, a na innych państw, w których główną ideologią jest islam.

Kissinger z właściwą sobie przenikliwością analizuje bieżącą sytuację polityczną przez pryzmat historii oraz wydarzeń, w których uczestniczył i które współtworzył.

"Porządek światowy" to Kissinger w całej swojej klasie, łączący ostrość postrzegania świata z szerokim spojrzeniem na współczesność." Hillary Clinton, "The Washington Post"
"Trudno o bardziej współczesną książkę. Kissinger przedstawia problemy dzisiejszego świata i rolę Stanów Zjednoczonych w coraz bardziej rozdartej rzeczywistości." Michiko Kakutani, "The New York Times"
"Przemyślenia Kissingera dotyczące porządku współczesnego świata powinny być lekturą obowiązkową wszystkich kandydatów startujących w najbliższych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych." "The Financial Times"
"Jeżeli uważasz, że współczesne Stany Zjednoczone nie mają problemów, nie sięgaj po tę książkę. Jeżeli jednak dostrzegasz rozpad niegdysiejszego porządku, najnowsze dzieło Kissingera jest właśnie dla ciebie." John Micklethwait, "The New York Times Book Review"

Książka „Porządek światowy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Porządek światowy"
Henry Kissinger - autor m.in.:
O Chinach - okładka książki
O Chinach Henry Kissinger;
Dyplomacja - okładka książki
Dyplomacja Henry Kissinger;
Kupujący tę pozycję zamówili również: