pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Poprawianie ewolucji. Argumenty etyczne za tworzeniem lepszych ludzi

Autor książki:

John Harris

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788382202281
ISBN: 978-83-8220-228-1
Data: 2021-03-31
41.03  49.90  8.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Czy poprawianie człowieka wpływa na jego autonomię? / Gdzie leży granica ingerencji biotechnologicznych w życie jednostki? / Jakie są kontrargumenty bioetyków wobec biokonserwatystów?
John Harris poważnie traktuje możliwość radykalnego udoskonalenia ludzkości. Optuje za koniecznością interweniowania w "naturalną loterię życia", żeby poprawić rzeczywistość i przejąć kontrolę nad naszym przyszłym rozwojem. Porusza m.in. takie zagadnienia, jak: badania nad komórkami macierzystymi, manipulacja genami, selekcja zarodków, możliwość przedłużenia życia, wybory reprodukcyjne, medykamenty, niepełnosprawność i upośledzenie. Podejmuje także polemikę z przeciwnikami ulepszania ludzkości: Michaelem Sandelem, Leonem Kassem oraz Jürgenem Habermasem.

Jednym ze sposobów, w jaki filozofia może przyczynić się do stworzenia lepszego świata, jest pomoc w usunięciu złych argumentów, które stoją na przeszkodzie ludzkiemu postępowi i ludzkiemu szczęściu w równym stopniu, co reakcyjne siły polityczne, a nawet wojskowe. Kiedy ogłaszane są nowe technologie, pierwszą reakcją jest często "och - to jest niesamowite!" lub "fuj - to jest chore!". Niniejsza książka traktuje o przyczynach i argumentach leżących u podstaw obu tych reakcji oraz o tym, jak racjonalne może być czasami przejście od "fuj!" do "och!".

Fragment książki Poprawianie ewolucji

Książka "Poprawianie ewolucji. Argumenty etyczne za tworzeniem lepszych ludzi" - John Harris - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r. Cena 41.03 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]