pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Poprawianie ewolucji. Argumenty etyczne za tworzeniem lepszych ludzi
Tytuł książki:

Poprawianie ewolucji. Argumenty etyczne za tworzeniem lepszych ludzi

Autor książki:

John Harris

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788382202281
ISBN: 978-83-8220-228-1
Data: 2021-03-31
45.24  49.90  4.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czy poprawianie człowieka wpływa na jego autonomię / Gdzie leży granica ingerencji biotechnologicznych w życie jednostki / Jakie są kontrargumenty bioetyków wobec biokonserwatystów
John Harris poważnie traktuje możliwość radykalnego udoskonalenia ludzkości. Optuje za koniecznością interweniowania w "naturalną loterię życia", żeby poprawić rzeczywistość i przejąć kontrolę nad naszym przyszłym rozwojem. Porusza m.in. takie zagadnienia, jak: badania nad komórkami macierzystymi, manipulacja genami, selekcja zarodków, możliwość przedłużenia życia, wybory reprodukcyjne, medykamenty, niepełnosprawność i upośledzenie. Podejmuje także polemikę z przeciwnikami ulepszania ludzkości: Michaelem Sandelem, Leonem Kassem oraz Jürgenem Habermasem.

Jednym ze sposobów, w jaki filozofia może przyczynić się do stworzenia lepszego świata, jest pomoc w usunięciu złych argumentów, które stoją na przeszkodzie ludzkiemu postępowi i ludzkiemu szczęściu w równym stopniu, co reakcyjne siły polityczne, a nawet wojskowe. Kiedy ogłaszane są nowe technologie, pierwszą reakcją jest często "och - to jest niesamowite!" lub "fuj - to jest chore!". Niniejsza książka traktuje o przyczynach i argumentach leżących u podstaw obu tych reakcji oraz o tym, jak racjonalne może być czasami przejście od "fuj!" do "och!".

Fragment książki Poprawianie ewolucji

Książka "Poprawianie ewolucji. Argumenty etyczne za tworzeniem lepszych ludzi" - John Harris - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r. Cena 45.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Granice interpretacji - okładka książki

Granice interpretacji

Bartosz Brożek
Badania nad embrionami ludzkimi - okładka książki

Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki...

Ewa Podrez, Tomasz Stawecki (red.)