pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polski kryzys konstytucyjny

Autor książki:

Wojciech Sadurski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 446 s.
EAN: 9788361894131
ISBN: 978-83-6189-413-1
Data: 2020-11-05
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka stanowi zaktualizowane i przygotowane dla polskiego czytelnika wydanie Poland s Constitutional Breakdown (Oxford University Press, 2018), pierwszej na świecie przekrojowej analizy procesu demontażu konstytucyjnego państwa prawa w Polsce po 2015 roku przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

W dziewięciu rozdziałach autor, profesor na Uniwersytecie w Sydney oraz Uniwersytecie Warszawskim, przedstawia przebieg tego procesu w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i prokuratury, innych instytucji demokracji liberalnej, takich jak media i organizacje społeczne, a także praw i wolności jednostek, zwłaszcza wolności słowa, zgromadzeń i prawa do prywatności oraz praw mniejszości.

Osobny rozdział poświęca europejskiemu wymiarowi polskich problemów z praworządnością oraz reakcji na nie instytucji Unii Europejskiej i Rady Europy, w tym zwłaszcza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Do zanalizowania tych zjawisk i procesów wykorzystuje instrumentarium i aktualny dorobek nauk prawnych i politycznych. Stawia tezę i przekonująco argumentuje, że w Polsce mamy do czynienia z populistyczną, przeciw-konstytucyjną erozją demokracji liberalnej.

Oprócz analitycznego rygoru, zaletą książki jest wartka narracja i żwawy język. Zainteresuje nie tylko prawniczki, politologów, polityczki, dyplomatów, analityków i dziennikarki. To pozycja obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej współczesnymi przeobrażeniami demokracji i życia politycznego w Polsce, Europie, na świecie. I dla wszystkich konstytucyjnych patriotek i patriotów.

Książka "Polski kryzys konstytucyjny" - Wojciech Sadurski - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte. Książka posiada 446 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.