pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polska pamięć

Autor książki:

Jan Żaryn

Dane szczegółowe:
Wydawca: PATRIA MEDIA Adam Chmielecki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 366 s.
Wymiar: 157x228 mm
EAN: 9788393888818
ISBN: 978-83-9388-881-8
Data: 2017-05-25
31.15  39.90  8.75 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Wybitny historyk w książce "Polska pamięć. O historii i polityce historycznej" po raz kolejny zabiera nas w podróż po historii Polski - od chrztu Mieszka I, a tym samym całego państwa Polan, przez dyplomatyczną i militarną walkę o niepodległość "ojców założycieli" II Rzeczpospolitej po pokolenia Żołnierzy Wyklętych i "Solidarności". Wzorem swoich ideowych i duchowych mistrzów - m.in. Romana Dmowskiego i kardynała Stefana Wyszyńskiego - przypomina, że bycie biernym obserwatorem wydarzeń to za mało. Każdy z nas, jak przekonuje prof. Jan Żaryn, ma obowiązki wobec Ojczyzny - i tej niebieskiej, i tej nad Wisłą.

W publikacji przewija się nieustannie przekonanie Autora, że historia jest nauczycielką życia. Każdy naród - także, a może przede wszystkim polski - powinien odrobić lekcję ze swojej przeszłości. Znajomość historii, jak argumentuje prof. Żaryn, pozwala nam uzbroić się w wiedzę i mądrość, dzięki którym lepiej poradzimy sobie z problemami teraźniejszości i wyzwaniami przyszłości.

Jako zwolennik aktywnej polityki historycznej Autor odwołuje się do działalności śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jako tego polskiego polityka po 1989 roku, który najpełniej zrozumiał wagę świadomości historycznej i pamięci wspólnej narodu. Profesor Żaryn analizuje politykę historyczną państwa polskiego, głównie w relacjach z sąsiadami - Rosją, Niemcami i Ukrainą. W tym swoistym audycie wskazuje na błędy i zaniechania, ale także postuluje konkretne działania.

Książka "Polska pamięć" - Jan Żaryn - oprawa miękka - Wydawnictwo PATRIA MEDIA Adam Chmielecki. Książka posiada 366 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.15 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]