pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Szaleńcy u władzy - okładka książki
Szaleńcy u władzy pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości
książka:

Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sprawy Polityczne
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 205x130 mm
EAN: 9788361384045
ISBN: 978-83-6138-404-5
Data: 2009-02-25
pozycja niedostępna

Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości - Robert D. Kaplan - opis książki:

Ze wstępu do książki: Nigdy nie byłem wykładowca na uniwersytecie, nie byłem zatrudniony etatowo w zespole doradców ani też nie pełniłem funkcji w służbie panstwowej. Tadnym z tych cennych doswiadczeń nie dysponuję. Prezentowana przeze mnie perspektywa opiera sie na wykształceniu innego typu: jest to cwierć wieku pracy głównie w charakterze zagranicznego reportera. Wstrzas zwiazany z ogladaniem na własne oczy wojen, wstrzasów politycznych i biedy Trzeciego Swiata sprawił, że sięgnąłem po klasyczne pozycje z zakresu filozofii i polityki z nadzieją, że znajde tam wytłumaczenie przerażajacych widoków, jakie miałem przed oczami. Najbardziej zainteresowały mnie ksiażki, które w ten czy inny sposób pomogły mi zrozumieć moje własne doswiadczenia. Siedem lat spędzonych w Grecji oraz podróże po Sycylii i Tunezji zaowocowały bliskim kontaktem z Wojna peloponeska" Tukidydesa i Wojna z Hannibalem" Liwiusza. Te ksiażki dały mi swieży punkt widzenia na moje własne czasy oraz miejsca, z których zdawałem relacje.
ROBERT D. KAPLAN jest korespondentem The Atlantic Monthly" i autorem wielu bestselerowych ksiażek politycznych i podróżniczych; m.in..
"The Coming Anarchy",Balkan Ghost",The Ends of the Earth",Estward to Tartary" i Empire of Wilderness". Mieszka wraz z żoną i synem w zachodnim Massachusetts.

Książka „Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sprawy Polityczne.

Książka posiada 236 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości"
Robert D. Kaplan - autor m.in.: