pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Polityka i strategia Chin w kształtowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa....
Księgarnia »
Książki »
książka:

Polityka i strategia Chin w kształtowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa. Seria: Żurawia papers. Zeszyt 10

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373832817
ISBN: 978-83-7383-281-7
Data: 2005-05-04
22.29  26.00  3.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Polityka i strategia Chin w kształtowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa. Seria: Żurawia papers. Zeszyt 10 - Edward Haliżak - opis książki:

Kolejny, dziesiąty już tom serii Żurawia Papers poświęcony jest strategii Chin w strefie bezpieczeństwa międzynarodowego. W 2008 roku upłynie 30 lat od momentu przyjęcia przez Chiny programu czterech modernizacji i otwarcia się na świat we wszystkich dziedzinach. Dziś można już z całym przekonaniem stwierdzić, że jest to przykład najbardziej udanej realizacji strategii państwowej w historii najnowszej. Na początku XXI wieku politykę tę rozszerzono na strefę stosunków międzynarodowych. Nowym celem Chin jest "powrót do historii”, czyli dążenie do uzyskania statusu mocarstwa globalnego.

Dla badaczy Chin stanowi to ogromne wyzwanie, ich zadaniem jest bowiem identyfikacja środków i metod dochodzenia do takiego statusu, a także szukanie odpowiedzi na pytanie o istotę chińskiej strategii międzynarodowej oraz tego, w jaki sposób wykorzystuje się w niej tradycję konfucjańską, dorobek współczesnej myśli i kulturę zachodnią. Pojawia się także problem nowego porządku międzynarodowego, w którym Chiny stają się obok USA najważniejszym mocarstwem. Związana z tym fundamentalna zmiana strukturalna w stosunkach międzynarodowych jest zatem inspiracją do badań, czemu Autor tego tomu daje wyraz, proponując własną interpretację tego procesu.

Książka „Polityka i strategia Chin w kształtowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa. Seria: Żurawia papers. Zeszyt 10” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 178 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polityka i strategia Chin w kształtowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa...."
Edward Haliżak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rada Najwyższa parlament Ukrainy - okładka książki
Rada Najwyższa parlament Ukrainy Eugeniusz Zieliński
Produkty podobne: