pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Politycy, dyplomaci i żołnierze. Studia i szkice z dziejów stosunków...
książka:

Politycy, dyplomaci i żołnierze. Studia i szkice z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI wieku ofiarowane Profesorowi Andrzej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 764 s.
Wymiar: 244x173 mm
EAN: 9788380887633
ISBN: 978-83-8088-763-3
Data: 2018-05-17
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna

Politycy, dyplomaci i żołnierze. Studia i szkice z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI wieku ofiarowane Profesorowi Andrzej - opis książki:

Oddawany do rąk czytelników tom studiów i szkiców z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI w. jest dedykowany Panu Profesorowi Andrzejowi Maciejowi Brzezińskiemu - wybitnemu historykowi i nauczycielowi akademickiemu, w latach 1993-2016 kierownikowi Zakładu, a następnie Katedry Historii Powszechnej Najnowszej Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka dotyczy różnych aspektów stosunków międzynarodowych, począwszy od schyłku belle époque przed I wojną światową poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową i panujący po niej ład pojałtański, a na problemach współczesnego świata skończywszy. Ta rozległość chronologiczna prezentowanych zagadnień odzwierciedla obszar zainteresowań naukowych Profesora Brzezińskiego. Problemy badawcze ukazano przez pryzmat działań polityków, dyplomatów i żołnierzy - bohaterów opisywanych wydarzeń, głównych aktorów oraz animatorów badanych procesów, przedsięwzięć czy instytucji. Mimo różnorodności podjętych tematów wszystkie one mieszczą się w nurcie szeroko rozumianej historii relacji międzynarodowych i międzypaństwowych czy stosunków dyplomatycznych. Taki dobór rozpraw nadaje publikacji spójny charakter, czyniąc zeń wieloautorskie studium adresowane przede wszystkim do historyków i miłośników najnowszych politycznych i dyplomatycznych dziejów świata.

Książka „Politycy, dyplomaci i żołnierze. Studia i szkice z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI wieku ofiarowane Profesorowi Andrzej” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 764 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Politycy, dyplomaci i żołnierze. Studia i szkice z dziejów stosunków..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bliski Wschód na początku XXI wieku - okładka książki
Bliski Wschód na początku XXI wieku Joanna Marszałek-Kawa, Maria Gołda-Sobczak
Świat wobec wyzwań i zagrożeń w - okładka książki
Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie... Bogdan Panek, Roman Stawicki (red.)
Z kim, którędy i dokąd? Dylematy - okładka książki
Z kim, którędy i dokąd? Dylematy integracyjne... Jadwiga Nadolska, Tadeusz Wallas, Konstanty A. Wojtaszczyk (red.)