pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu...
Tytuł książki:

Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków

Autor książki:

Patt Denning, Jeanne Little

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323346234
ISBN: 978-83-2334-623-4
Data: 2019-09-20
57.21  69.00  11.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Skuteczna metoda w terapii uzależnień oparta na dowodach i empatii
Nie wszyscy uzależnieni od alkoholu czy narkotyków potrafią skutecznie odstawić substancje psychoaktywne. Wielu z nich zrywa z nałogiem, by po pewnym czasie do niego powrócić, inni chcą jedynie ograniczyć używanie tych substancji, a jeszcze inni pragną stopniowo wyjść z uzależnienia. Przedstawiona w tej książce metoda redukcji szkód stanowi efektywną alternatywę wobec licznych programów terapeutycznych zakładających natychmiastowe odstawienie substancji psychoaktywnych. Denning i Little stworzyły swoją metodę, opierając się na licznych źródłach - na badaniach akademickich dotyczących przyczyn nadużywania substancji psychoaktywnych i mechanizmów zmiany, rozległych analizach użytkowania narkotyków, wynikach badań terenowych oraz obserwacjach setek pracowników publicznej służby zdrowia. Na tej podstawie opracowały 12-stopniowy program, w którym terapeuta z empatią podchodzi do pacjenta, pomagając mu w zredukowaniu szkód wynikających z używania alkoholu i narkotyków oraz krok po kroku ułatwiając mu wyjście z nałogu.

Autorki koncentrują się na konkretnych technikach, które pacjenci - pod kierunkiem terapeuty - mogą stosować na co dzień. Zawarte w niej liczne tabele i studia przypadków mogą stanowić skuteczne narzędzie w walce z uzależnieniem.

Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków to rozszerzone wydanie podręcznika, który w Stanach Zjednoczonych doprowadził do przełomu w terapii uzależnień.

Ta książka pozwala:
zrozumieć, dlaczego ludzie używają substancji psychoaktywnych,
nauczyć się, jak oddzielać korzyści z zażywania tych substancji od powodowanych przez nie szkód,
ustalić, które z problemów powinny się znaleźć na liście priorytetów pacjenta i terapeuty,
znaleźć motywację do zmiany.

Trzeba pamiętać, że książka, którą Państwu prezentujemy, nie jest podręcznikiem naukowym i do wielu stwierdzeń w niej zawartych należy podchodzić z dystansem. Warto skonfrontować swoje wątpliwości z terapeutą uzależnień lub psychiatrą. Jeśli jednak przesłanie zawarte w tej książce przyczyni się do zahamowania progresji uzależnienia u choćby jednej osoby, to chyba warto było podjąć wysiłki jej wydania.

Z wprowadzenia dra hab. Bogusława Habrata
Patt Denning i Jeannie Little to uznane autorytety w dziedzinie leczenia uzależnień. Po tę świetną książkę powinien sięgnąć każdy, kto zajmuje się tą tematyką bądź zmaga się z nałogiem.

Johann Hari, autor książki Ścigając krzyk

Polecam tę książkę każdej osobie uzależnionej od alkoholu lub narkotyków, która zastanawia się nad tym, czy zmienić swoje życie.

Katie Witkiewitz, Wydział Psychologii, Uniwersytet w Nowym Meksyku
Dr Patt Denning, dyrektorka Oddziału Usług Klinicznych i Szkolenia w Centrum Terapii Redukcji Szkód w San Francisco, które założyła wraz z Jeannie Little w roku 2000. Powszechnie uznawana za specjalistkę w dziedzinie terapii uzależnień, a także terapii problemów emocjonalnych i psychologicznych, dr Denning jest jedną z najważniejszych przedstawicielek psychoterapii prowadzonej z użyciem metody redukcji szkód.

Jeannie Little, pracownica opieki społecznej, dyrektorka wykonawcza CHRT, dyplomowana specjalistka z dziedziny terapii grupowej. Little jako pierwsza zaczęła stosować terapię opartą na metodzie redukcji szkód w wersji grupowej i od tamtego czasu prowadzi zajęcia terapeutyczne wykorzystujące tę metodę w wielu różnych środowiskach.

Książka "Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków" - Patt Denning, Jeanne Little - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2019 r. Cena 57.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Samobójstwo a dusza - okładka książki
Samobójstwo a dusza James Hillman
PDM-2. Podręcznik diagnozy psychodynamicznej. - okładka książki
PDM-2. Podręcznik diagnozy psychodynamicznej.... Nancy McWilliams, Vittorio Lingiardi (red.)
Produkty podobne:
Terapia poznawcza schizofrenii - okładka książki
Terapia poznawcza schizofrenii David G. Kingdon, Douglas Turkington
Terapia modlitwą - okładka książki
Terapia modlitwą Joseph Murphy