pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Terapia uzależnień - metody oparte na dowodach naukowych
Tytuł książki:

Terapia uzależnień - metody oparte na dowodach naukowych

Autor książki:

Peter M. Miller

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 508 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323511663
ISBN: 978-83-235-1166-3
Data: 2013-11-20
52.26  61.00  8.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kompedium nowoczesnych metod terapii uzależnień, których skuteczność potwierdzono w rygorystycznych badaniach naukowych. Publikacja adresowana do osób prowadzących leczenie osób uzależnionych oraz przygotowujących się do zdobycia odpowiednich certyfikatów (specjalistów psychoterapii uzależnień i instruktorów terapii uzależnień, psychologów klinicznych, psychiatrów, lekarzy rodzinnych i klinicystów, których pacjentami mogą być osoby z uzależnieniami), naukowców badających mechanizmy i efektywność terapii uzależnień, a także samych chorych i ich bliskich.

Ważną grupą odbiorców tej książki są również twórcy polityki zdrowotnej i pracownicy instytucji finansujących leczenie osób uzależnionych. Zawarte w niej informacje ułatwiają bowiem podejmowanie decyzji w tej dziedzinie na podstawie wiedzy empirycznej. Doskonale skonstruowana, zawierająca obszerny spis literatury, jest dziełem zespołu wybitnych naukowców i klinicystów. Istotnym jej uzupełnieniem są dodatki dotyczące terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków w Polsce.

Lecznictwo uzależnień weszło w okres wnikliwej kontroli i dynamicznych zmian. W szybkim tempie maleje akceptacja dla niesprawdzonych praktyk, odwołujących się do osobistego doświadczenia i intuicji terapeuty zamiast do danych naukowych potwierdzających skuteczność określonej terapii.

Książka ta powstała, aby dostarczyć zarówno studentom, jak i praktykującym terapeutom podstawowej wiedzy na temat współczesnych, najlepiej naukowo udokumentowanych metod diagnozy i terapii uzależnień. Celem bezpośrednim jest edukacja studentów i terapeutów, natomiast celem ostatecznym jest podniesienie jakości opieki świadczonej osobom uzależnionym i poprawa jakości ich życia.

Peter M. Miller

Książka "Terapia uzależnień - metody oparte na dowodach naukowych" - Peter M. Miller (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 508 stron i została wydana w 2013 r. Cena 52.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Terapia poznawcza schizofrenii - okładka książki
Terapia poznawcza schizofrenii David G. Kingdon, Douglas Turkington
Wybrane zagadnienia psychologii - okładka książki
Wybrane zagadnienia psychologii alkoholizmu Jan Chodkiewicz, Krysztof Gąsior
Jak walczyć z uzależnieniami - okładka książki
Jak walczyć z uzależnieniami Andrzej Augustynek
Koncepcja przywiązania. Od teorii - okładka książki
Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki... Barbara Józefik, Grzegorz Iniewicz (red.)