pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pojęcie strony w ogólnym postępowaniu administracyjnym

Autor książki:

Grzegorz Łaszczyca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 464 s.
EAN: 9788383284132
ISBN: 978-83-8328-413-2
Data: 2023-04-21
119.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W publikacji omówiono pojęcie strony w postępowaniu administracyjnym, będące jednym z najważniejszych zagadnień tego postępowania. Przedstawiono jego definicję, charakter oraz konstrukcję prawną. Przeanalizowano zagadnienia związane z określeniem, kto może być stroną postępowania, co dotyczy zarówno organów administracji publicznej, jak i osób, które w postępowaniu mają, bądź twierdzą że mają status strony. Wyjaśniono także znaczenie pojęcia interesu prawnego, uprawniającego do bycia stroną w postępowaniu administracyjnym.

W opracowaniu zaprezentowano rozwiązania prawne w zakresie pojęcia strony w innych państwach europejskich o różnej tradycji i metodzie normowania postępowania administracyjnego, a także niektóre ustawodawstwa pozaeuropejskie.

Książka jest przeznaczona zarówno dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, jak i pracowników administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz pracowników naukowych zainteresowanych omawianą tematyką.

Książka "Pojęcie strony w ogólnym postępowaniu administracyjnym" - Grzegorz Łaszczyca - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2023 r. Cena 119.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.