pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji
Tytuł książki:

Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji

Autor książki:

Jacek Jastrzębski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 452 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788376014838
ISBN: 978-83-7601-483-8
Data: 2009-05-15
pozycja niedostępna
Produkty podobne:

Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji - Jacek Jastrzębski - opis książki:

W niniejszej publikacji omówiono instytucję papieru wartościowego - klasyczną konstrukcję prawa cywilnego, będącą jednocześnie centralnym pojęciem w prawie rynku kapitałowego.
W książce zaprezentowano istotę tradycyjnego papieru wartościowego, a następnie - po przedstawieniu ewolucji sposobów racjonalizacji masowego obrotu prawami z papierów wartościowych, w szczególności dematerializacji obrotu i dematerializacji papierów wartościowych - przeanalizowano aktualność klasycznego pojęcia papieru wartościowego wobec przemian dokonujących się w organizacji obrotu.
Analiza została przeprowadzona na podstawie krajowej i zagranicznej literatury, poświęconej zarówno tradycyjnym papierom wartościowym, jak również problematyce dematerializacji. Uwzględniono także inicjatywy unifikacyjne zmierzające do wypracowania międzynarodowo uznawanych zasad masowego obrotu papierami wartościowymi na rynku kapitałowym.
Konkluzją jest wniosek o jedności prawa papierów wartościowych dokumentowych i zdematerializowanych oraz o koncepcyjnej ciągłości pojęcia papieru wartościowego tradycyjnego i zdematerializowanego.
Książka jest adresowana do osób zajmujących się prawem papierów wartościowych - zarówno przedstawicieli środowisk akademickich, jak i praktyków oraz do osób uczestniczących w pracach legislacyjnych w tym zakresie.

Książka „Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 452 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Jacek Jastrzębski - autor m.in.:
Zobowiązania. Część ogólna - okładka książki
Zobowiązania. Część ogólna Adam Brzozowski, Jacek Jastrzębski, Maciej Kaliński, Elżbieta Skowrońska-Bocian;
Zobowiązania. Część szczegółowa - okładka książki
Zobowiązania. Część szczegółowa Wojciech J. Kocot, Adam Brzozowski, Jacek Jastrzębski, Maciej Kaliński, Elżbieta Skowrońska-Bocian;