pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 601 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788375567373
ISBN: 978-83-7556-737-3
Data: 2015-04-30
86.10 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przedstawiamy Państwu kolejne, zbiorowe opracowanie środowiska naukowego zajmującego się w Polsce i sześciu państwach Europy Środkowo-Wschodniej prawem finansowym i finansami publicznymi. Niniejsza publikacja stanowi owoc dyskusji przedstawicieli nauki zarówno co do przyszłego kształtu prawa finansowego i finansów publicznych, jak i co do wskazania dalszych tendencji w studiach naukowych oraz piśmiennictwie z tego zakresu. Oddawany właśnie w ręce Czytelników tom jest efektem trzeciej edycji ważnego projektu naukowego Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku.

Zmiany w prawie oraz w nauce prawa finansowego i finansów publicznych, jakie następują w ostatnim ćwierćwieczu w Polsce i w państwach Europy Środkowo-Wschodniej pozwalają analizować, oceniać dotychczasowy dorobek w tym zakresie, zwłaszcza w kontekście jego aktualności oraz oczekiwań płynących z praktyki, a także dają asumpt do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w stanie przewidzieć wyzwania, jakie nauce i praktyce przynosi wiek XXI? Dyskusja, w efekcie której powstał niniejszy tom, jest rozległa, zarówno merytorycznie, przestrzennie, jak i czasowo. Towarzyszy nam refleksja, że w nieodległym czasie obowiązujący porządek prawny w sferze finansów publicznych będzie podlegał dalszym zmianom, dając przyczynek do kontynuowania rozważań.

Życząc Państwu interesującej lektury - mamy nadzieję, że stanie się ona doskonałą przestrzenią do wymiany myśli, efektów badań oraz poglądów na finanse publiczne, wybiegających na wiele lat w XXI wiek.

Książka "Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku" - oprawa twarda - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 601 stron i została wydana w 2015 r. Cena 86.10 zł. Zapraszamy na zakupy!