pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Podstawy prawa dla ekonomistów
Tytuł książki:

Podstawy prawa dla ekonomistów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381601214
ISBN: 978-83-8160-121-4
Data: 2018-11-09
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Elementy prawa. Podręcznik z ćwiczeniami
Elementy prawa. Podręcznik z ćwiczeniami 50.37 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Podstawy prawa. Seria: Skrypty
Podstawy prawa. Seria: Skrypty Becka 54.83 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Z zagadnień współczesnego prawa
Z zagadnień współczesnego prawa polskiego 37.84 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Postępowanie cywilne. Diagramy
Postępowanie cywilne. Diagramy 42.38 zł pozycja dostępna!

Podstawy prawa dla ekonomistów - opis książki:

W podręczniku w sposób zwięzły i kompleksowy zaprezentowano podstawowe wiadomości z zakresu poszczególnych gałęzi lub działów prawa niezbędne każdemu ekonomiście. Przedstawiono w nim zagadnienia z zakresu teorii prawa oraz elementy prawa konstytucyjnego, administracyjnego, finansowego, karnego, cywilnego, a także prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa prywatnego międzynarodowego. Czytelnik zdobędzie ogólną wiedzę o polskim prawie, niezbędną do zdania egzaminu z podstaw prawa, przydatną również w życiu codziennym i podczas wykonywania zawodu ekonomisty.

Trzecie wydanie książki uwzględnia wszystkie zmiany normatywne, jakie wprowadzono od czasu ostatniego wydania w 2015 r. W szczególności omówione zostały nowe regulacje z zakresu prawa unijnego, konstytucyjnego, administracyjnego, karnego, cywilnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Są to m.in. zagadnienia dotyczące zmian w sądownictwie, terminów załatwiania spraw, ugody oraz zrzeczenia się odwołania w postępowaniu administracyjnym, a także zmiany w administracji podatkowej i celnej, kwestie dotyczące formy czynności prawnej, reprezentacji, przedawnienia, odsetek ustawowych i umownych w prawie cywilnym. Ponadto zwrócono uwagę na nową ustawę - Prawo przedsiębiorców, a także na zmiany w pozwie grupowym i wprowadzenie skargi nadzwyczajnej w postępowaniu cywilnym.

Książka „Podstawy prawa dla ekonomistów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""