pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podstawy prawa. Seria: Skrypty Becka

Autor książki:

Zdzisław Muras

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788381587303
ISBN: 978-83-8158-730-3
Data: 2020-01-02
55.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podręcznik ,,Podstawy prawa" omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące istoty oraz rozumienia prawa - zarówno krajowego jak i Unii Europejskiej.

Publikacja szczegółowo omawia zaganienia dotyczące m.in:
Definicji odnoszących się do instytucji, kategorii oraz pojęć z zakresu teorii państwa i prawa,
Prawa konstytucyjnego,
Prawa administracyjnego,
Prawa karnego,
Prawa cywilnego,
Prawa Unii Europejskiej.

W piątym wydaniu, łącząc teorię z praktyką prawniczą, administracyjną i gospodarczą, uaktualniono i rozszerzono informację na temat wszystkich omawianych dziedzin, w tym uwzględniono uchwalone i wchodzące także w 2020 r. zmiany prawa.

Sposób prezentacji treści został tak opracowany aby ułatwić Czytelnikom jej odszukanie i zapamiętanie. W publikacji wskazano najistotniejsze orzecznictwo oraz podstawowe piśmiennictwo, w którym można szukać poszerzonych informacji. Poszczególne definicje i objaśnienia zawarte w podręczniku odnoszą się do całych instytucji, kategorii i pojęć z zakresu teorii państwa i prawa oraz poszczególnych dziedzin prawa.

Podręcznik kierowany jest do tych wszystkich praktyków oraz studiujących, którzy powinni posiąść co najmniej elementarną wiedzę prawniczą, może zatem być wykorzystywana na wydziałach prawa, administracji, zarządzania, ekonomii, politologii, marketingu, dziennikarstwa, ochrony środowiska a także na studiach technicznych, informatycznych, rolniczych i wielu innych.

Książka "Podstawy prawa. Seria: Skrypty Becka" - Zdzisław Muras - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2019 r. Cena 55.12 zł. Zapraszamy na zakupy!