pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324070879
ISBN: 978-83-2407-087-9
Data: 2021-01-14
37.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Potrafią śpiewać nocą. Są nawet na Marsie. Skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po Ziemi chodziły mamuty. Lodowce - to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale także nasza codzienność. JEDYNY TAKI REPORTAŻ O LODZIE I ZMIANIE KLIMATU, który odpowiada na pytania nawet najbardziej zaciekłych geeków klimatycznych. Glacjolog dr Jakub Małecki, autor bloga Glacjoblogia, rozmawia z dziennikarką Julitą Mańczak o swojej pasji, fascynującej arktycznej krainie. Na Spitsbergen regularnie przyciąga go hipnotyzujące piękno lodowców. Tam bada życie i zdrowie lodowych gigantów.

Opowieści jego i innych kluczowych ekspertów w dziedzinie klimatu obrazują złożoność lodowcowego świata i prawdę na temat przyszłości planety. Piotr Pustelnik zdradza powody, dla których himalaiści już wkrótce mogą zostać na zawsze odcięci od niektórych szczytów. Jaki wpływ na naszą codzienność mają lód na Marsie, lodowce w Karakorum, wulkany na drugim końcu świata?
Ten reportaż pozwala zrozumieć świat, w jakim żyjemy.

NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZAPISANA JEST W LODZIE

Książka "Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu" - Julita Mańczak, Jakub Małecki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2021 r. Cena 37.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.