pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu

Autor książki:

Jakub Wojtaszczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324064465
ISBN: 978-83-240-6446-5
Data: 2022-06-02
41.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Fascynująca opowieść o współczesnych drag queens, drag kings i drag queers.

Dla jednych to miłość od pierwszego wejrzenia, ujście dla fascynacji skrywanych przez lata. Dla drugich trudna droga docierania do siebie, wewnętrzna walka z krzywdzącymi stereotypami.

Niektórzy wiedzą od razu. Błyskawicznie opanowują techniki makijażu, a na scenie czują się jak ryby w wodzie. Innym proces odkrywania swojej tożsamości zajmuje długie lata.

Jedni się ukrywają, drudzy wręcz przeciwnie – manifestują swój sposób wyrażania siebie. Na złość szerzącej się nietolerancji.

Niektórzy wybierają scenę, inni ulicę, na której każdego dnia w krzykliwych kostiumach demonstrują płynność płci i celebrują różnorodność.

Jakub Wojtaszczyk zabiera czytelnika i czytelniczkę za kulisy niecodziennych widowisk. Wielobarwnych, nieokiełznanych, fascynujących. Tworzonych przez ludzi, których wyobraźnia nie ma granic. Towarzyszy artystom i artystkom podczas przygotowań do występów, podgląda w czasie akcji, słucha ich historii.

Cudowne przegięcie to wnikliwy reportaż o współczesnej scenie dragowej, jej czołowych performerach i performerkach, ich dziełach oraz działaniach. To także wyjątkowa opowieść o akceptacji i pasji, ale przede wszystkim – o wolności.

Jakub Wojtaszczyk – ur. w 1986 roku w Błaszkach, dziennikarz i pisarz. Autor powieści Portret trumienny, Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzyć, Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica, Słońce narodu. Związany z redakcjami portalu kulturaupodstaw.pl i magazynu „Replika”. Współprowadzi podcast o serialach „Nie spać, słuchać”. Żyje filmami. Mieszka w Poznaniu.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu" - Jakub Wojtaszczyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2022 r. Cena 41.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.