pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Herbarz szlachty żmudzkiej. Tom 6. Seria: Szlachta i ziemiaństwo na...
»
»
książka:

Herbarz szlachty żmudzkiej. Tom 6. Seria: Szlachta i ziemiaństwo na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej

Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 428 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371819698
ISBN: 978-83-7181-969-8
Data: 2016-03-10
Cena wydawcy: 70.00 złpozycja niedostępna

Herbarz szlachty żmudzkiej. Tom 6. Seria: Szlachta i ziemiaństwo na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej - Grzegorz Błaszczyk - opis książki:

"Herbarz szlachty żmudzkiej" to program badawczy nad dzieja-mi szlachty żmudzkiej, pomyślany jako dzieje poszczególnych osób, rodzin, a wyjątkowo i rodów w określonym czasie. Okres ten zaczyna się w końcu XIV w., kiedy można wyodrębnić zbiorowość bojarów (szlachty żmudzkiej) i trwa aż do końca XIX i początku XX w., kiedy ostatecznie znika szlachta jako grupa społeczna. Ze względu na tak obszerne ramy cały pro-gram został podzielony na dwa etapy: serię pierwszą i drugą. Z serii pierwszej ukazały się już tomy I-V. Oddajemy do rąk Czytelników ostatni już tom VI (T-Ż). Dotyczą one zasadniczo okresu dawniejszego — do końca XVII w., ale z powodu korzystania z wywodów szlachectwa z przełomu XVIII i XIX w. sięgają również tego okresu. Z kolei planowana seria druga to kontynuacja serii pierwszej, skupiona głównie na dziejach rodzin szlacheckich w XVIII i XIX w.

Książka Herbarz szlachty żmudzkiej. Tom 6. Seria: Szlachta i ziemiaństwo na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG.

Książka posiada 428 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Herbarz szlachty żmudzkiej. Tom 6. Seria: Szlachta i ziemiaństwo na..."
Grzegorz Błaszczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: