pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu
Tytuł książki:

Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788378509325
ISBN: 978-83-7850-932-5
Data: 2015-10-23
22.70  28.00  5.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Od autorki
Książka niniejsza powstała z myślą o dostarczeniu nauczycielom przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych nowych materiałów do wykorzystania w ich pracy. Polecam ją również rodzicom i dziadkom umiejącym grać na instrumentach lub też posługującym się nagraniami płytowymi w domu w zabawach z dziećmi.

Gdy uczyłam w czasach studenckich w przedszkolach, a następnie wiele lat później, już na emeryturze, stwierdziłam permanentny brak nowości. Do dzisiaj wznawia się te same "nieśmiertelne" piosenki (zresztą wydaje się je w pięknych szatach graficznych). Nowości nauczyciele przekazują sobie po znajomości, ale jest ich niewiele i nie do wszystkich docierają. Na własne potrzeby zaczęłam pisać więc teksty i melodie, które wykorzystywałam (z dobrym skutkiem) w pracy z dziećmi.

Tak powstał pomysł wydania "podręcznika", w którym zawarłam pięćdziesiąt jeden piosenek z komentarzami dotyczącymi ich realizacji.

Piosenki o różnej skali trudności wokalnych oraz o bardzo zróżnicowanej tematyce i przeznaczeniu dostosowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Są wśród nich piosenki:
- w rytmach tanecznych (oberek, krakowiaczek, mazurek, polka, walczyk),
- do wykonania solowego (Chmura, Muzyka, Wiosna),
- "poetyckie" (Latawce, Muzyka, Wiosna, Wróżka),
- krótkie zabawy (Kot i myszy, Mróz i Słonko, Zające, Lis i wrony),
- inscenizacje (Muchomorek, Król grzybków, Łąka, Leśne kłopoty, Kwiatki, Wrona, Kotek, Deszcz i Słota).

Te ostatnie mogą się przydać na występy dzieci przy okazji różnych uroczystości. Uczą je też podstaw aktorstwa.

W zapisie nutowym umieściłam oznaczenia prostych funkcji harmonicznych (akordów) do akompaniamentu (wykaz z objaśnieniami na końcu książki).

W załączeniu jest płyta zawierająca nagrania piosenek w porządku alfabetycznym. Znaleźć na niej można melodie bez tekstów, z prostym akompaniamentem, wykonane na instrumencie klawiszowym solo. Stanowią pomoc dla nauczycieli nieumiejących grać na instrumentach. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że włączając nagranie, nauczyciel nie jest zmuszony do siedzenia przy instrumencie, lecz może pomagać dzieciom i być blisko nich. Ponadto na płycie zamieszczone zostały również wykonania wokalne piosenek z towarzyszeniem aranżu, które są przeznaczone do słuchania (każde wykonanie wokalne umieszczono po odpowiadającej mu wersji instrumentalnej i oznaczono literą "a").

Życzę nauczycielom, aby moja książka dobrze im posłużyła, pomogła im w pracy i uatrakcyjniła zajęcia. Życzę dzieciom beztroskich zabaw, radości, śmiechu i udanych początków "aktorstwa".

Autorka
Do książki dołączona została płyta w dwóch wersjach CD z 51 piosenkami:
jedna wersja wokalna, a druga wersja instrumentalna

Książka "Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu" - Krystyna Grochowalska-Wojciechowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.70 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Oficyna Impuls; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-03-09
Prawidłowy rozwój dziecka jest uwarunkowany wieloma czynnikami – zarówno biologicznymi, jak i społecznymi. Należy zatem zadbać o jak najlepsze warunki, by dziecko mogło wzrastać w spokoju i miłości, zaś w celu właściwego ukierunkowania tego rozwoju oraz jego stymulacji warto wykorzystać wszelkie dostępne sposoby. Jednym z nich jest zabawa, której trudny do przecenienia pozytywny wpływ uwidacznia się w rozwoju mechanizmów kontrolowania emocji, rozwoju kompetencji językowych, społecznych oraz motorycznych dziecka. Jakie zabawy należy wprowadzić i co zrobić, żeby były one dla dziecka interesujące? Co zrobić, kiedy brakuje już pomysłów na nowe aktywności dziecka?
Inspiracją dla rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych w tym zakresie stać się może książka „Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu”. Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls pozycja Krystyny Grochowalskiej-Wojciechowskiej to obszerny zbiór materiałów możliwych do wykorzystania w trakcie pracy z dzieckiem. Tym samym jest to niezwykły podręcznik, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdego opiekuna dziecka, nauczyciela i pedagoga szkolnego, stanowiąc zachętę do odtwarzania zabaw w takiej formie, w jakiej zostały opisane, bądź też będąc podstawą do konstruowania własnych scenariuszy zajęć z wykorzystaniem przedstawionych propozycji.

Autorka przedstawia pięćdziesiąt jeden piosenek, opisów zabaw o różnym stopniu skomplikowania, przeznaczonych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Wśród tego zbioru możemy znaleźć zarówno piosenki do solowego wykonania, jak i do tańca, a także piosenki „poetyckie”, wzbogacające krótkie zabawy czy umożliwiające tworzenie całych inscenizacji.
Znajdziemy tu zatem polkę, którą tańczyć może grupa starszych dzieci; maluchy mogą pobawić się w bałwanka i naśladować jego zabawę na sankach oraz wywrotkę, zaś uzdolnione aktorsko i wokalnie dziecko z prawdziwą przyjemnością wykona piosenkę „Chmura”. Apel szkolny czy przedstawienie dla rodziców urozmaici piosenka „Deszcz i Słota”, przy muzyce można dzieciom przedstawiać charakterystykę pór roku (wykorzystując m.in. piosenki „Gdzie jest zima?”, „Idzie wiosna”). Znajdzie się również coś dla wielbicieli leśnych krasnali, piesków czy odpoczynku na pachnącej łące.
Integralną częścią książki jest płyta, która zawiera linię melodyczną piosenek. Płyta ta stanowi nieocenioną pomoc dla tych nauczycieli i rodziców, którzy nie posiadają umiejętności gry na instrumentach. Ponadto autorka zawarła na niej wykonania wokalne utworów, przeznaczone do słuchania zarówno w klasie szkolnej, jak i w domowym zaciszu.
To wszystko sprawia, że książkę „Piosenki, zabawy i scenki…” możemy wykorzystywać na wiele sposobów, w zależności od pełnionej funkcji, możliwości i umiejętności dzieci. Swobodna zabawa w środowisku domowym, zabawa służąca rozwijaniu konkretnych umiejętności, przygotowanie inscenizacji na dany temat – niezależnie od planowanego rodzaju aktywności dziecka, warto sięgnąć po publikację Krystyny Grochowalskiej-Wojciechowskiej, korzystając z pracy włożonej w zebranie i opracowanie tych piosenek, sprawiając przy tym nieocenioną radość dziecku i dając mu szansę, by przez zabawę poznawało świat, rozwijało swoje zdolności, umiejętności komunikowania się z otoczeniem, a także wyrażania emocji.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/piosenki-zabawy-i-scenki,1715.html
skomentuj opinię/recenzję [+]
Krystyna Grochowalska-Wojciechowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pani na opak. Miniatury sceniczne - okładka książki

Pani na opak. Miniatury sceniczne

Marzena Kwietniewska
Produkty podobne:
Piosenki zabawy i scenki. W przedszkolu - okładka książki

Piosenki zabawy i scenki. W przedszkolu w szkole...

Krystyna Grochowalska-Wojciechowska
Mandale muzyczne - okładka książki

Mandale muzyczne

Monika Kraszewska
Gotowi do startu. Materiał atematyczny - okładka książki

Gotowi do startu. Materiał atematyczny

Agnieszka Bala, Zofia Chrobak
Specjalne potrzeby edukacyjne - okładka książki

Specjalne potrzeby edukacyjne

Agnieszka Olechowska
Bajki i wiersze Krakowiaczek Krakowiak. - okładka książki

Bajki i wiersze Krakowiaczek Krakowiak. Zaśpiewaj,...

Romualda Ławrowska, Zbigniew Nowak