pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pierwsze jest pierwsze

Autor książki:

bp Grzegorz Ryś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Studio Słowa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788394106300
ISBN: 978-83-9410-630-0
Data: 2016-06-13
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

KERYGMAT zawsze pierwszy:
- to poruszające wydarzenie
- to spotkanie słuchacza ze Zmartwychwstałym w mocy Ducha Świętego
- głoszenie tego, że Bóg zbawia
- przyjęcie Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Po raz PIERWSZY w ogóle.

Po raz PIERWSZY dziś.

Po raz PIERWSZY na tym etapie życia.

PIERWSZY w każdym momencie:
- głoszenia Słowa
- przyjmowania Słowa.

KERYGMAT jest zawsze doświadczeniem miłosierdzia Bożego - jest spotkaniem z Ojcem, który mnie kocha mimo. Kocha mnie z racji na to, że jestem - wbrew moim grzechom i niegodziwościom? To właśnie kerygmatyczne doświadczenie zbliża się do nas, jak ufamy, i to w wielkiej obfitości (!), wraz z nadchodzącym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Jeśli komukolwiek owa lektura pomoże w przeżyciu czy w przygotowaniu się na ten nadchodzący czas zbawienia - będę ogromnie szczęśliwy.
bp Grzegorz Ryś, Ze Wstępu

KERYGMAT rozbrzmiewa na kartach całej książki. Autor bowiem zbiera nas i gromadzi wokół stołu Słowa Bożego, by je objaśniać. Konfrontuje nas z żywym Słowem. Sam przyjął Słowo i je przekazuje. Z radością obwieszcza: Bóg nie tylko istnieje - Bóg zbawia! Odkrywa przed nami oblicze Ojca "poruszonego miłosierdziem". Ogłasza Dobrą Nowinę tym, którzy są obciążeni, utrudzeni, przeciążeni i nie mają w sobie pokoju. Wskazuje na Tego, który sam pokrzepia i odnawia. Pyta o stan naszego serca. Skłania do osobistych odpowiedzi. Czy mamy na to ochotę?


Bp Grzegorz Ryś
(ur. 9 lutego 1964 r.) - biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, przewodniczący Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Dewizę jego posługi stanowi wezwanie "Moc w słabości" ( Virtus in infirmitate ).

Ceniony rekolekcjonista zakochany w Słowie Bożym, które głosi z mocą. Z wykształcenia i zamiłowania historyk Kościoła, specjalizujący się zwłaszcza w historii średniowiecza. Autor licznych opracowań naukowych i popularnych z zakresu historii oraz teologii. Od wielu lat związany najpierw z Ruchem Światło-Życie, później z Drogą Neokatechumenalną. Umiejętnie łączy działalność publicystyczną i naukową z byciem wiernym przewodnikiem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wielorakie apostolskie zaangażowania łączy w świadectwie, że Kościół może być dla każdego tak bliski, iż będzie mógł o nim powiedzieć: "mój Kościół".

Książka "Pierwsze jest pierwsze" - bp Grzegorz Ryś - oprawa miękka - Wydawnictwo Studio Słowa. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]