pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa

Autor książki:

Rod Dreher

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x200 mm
EAN: 9788378642381
ISBN: 978-83-7864-238-1
Data: 2018-05-10
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

...Bóg nie opuści swojego Kościoła, nawet teraz, gdy łódź nabrała wody i jest na skraju zatopienia...

Benedykt XVI
słowa wygłoszone podczas pogrzebu kardynała Joachima Meissnera, 15 lipca 2017 r.

Dla autora, Roda Drehera, jest całkowicie jasne, że Benedykt XVI mówi, iż Kościół Chrystusa wydaje się tonąć, kapitulując przed „duchem czasu". Benedykt XVI zdaje się apelować do tych katolików, którzy przeciwstawiają się duchowi czasu, chcącemu opanować Kościół powszechny: Macie rację. Rzeczy idą tak źle, jak się wam wydaje. Trwajcie w wierze i nie bójcie się.

Chrześcijanie na Zachodzie są świadkami masowej apostazji. Jest ona duchowym odpowiednikiem potopu, który pochłonął świat w czasach Noego. Wierzący muszą więc budować własne arki, na których pokładzie przeniosą wiarę przez obecne mroczne i burzliwe czasy, dla ratowania własnych dusz i zachowania wiary na okres, kiedy trzeba ją będzie odbudować.

Opcja Benedykta nie jest niczym innym, jak tylko opowiedzeniem się za tym, aby Kościół był taki, jaki miał być od samego początku, jest to wybór, przed którym stają wszyscy wierzący chrześcijanie w obecnych postchrześcijańskich, neopogańskich czasach: czy nasze życie będzie nadal wyglądało tak, jakbyśmy żyli w normalnych czasach, czy też przyjmiemy, że jesteśmy wygnańcami w Babilonie i wejdziemy na drogę życia, która umożliwi nam zachowanie naszej wiary.

Książka "Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa " - Rod Dreher - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r.