pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

PHP 7 Algorytmy i struktury danych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788328340855
ISBN: 978-83-2834-085-5
Data: 2018-01-10
43.51  59.00  15.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

PHP 7 Algorytmy i struktury danych - Mizanur Rahman - opis książki:

Algorytmy i struktury danych leżą u podstaw programowania. Zrozumienie zasad rządzących tymi zagadnieniami jest koniecznym warunkiem opracowania prawidłowej i efektywnej aplikacji. Niestety, wielu programistów uznaje tę tematykę za zbyt złożoną czy zbyt banalną i nie poświęca jej wystarczającej uwagi. Takie podejście często się mści: modne narzędzia, frameworki czy technologie deweloperskie nie zapewnią sukcesu, jeśli projektant nie przemyśli zastosowanych algorytmów i struktur danych. Z tego obowiązku nie zwalniają nawet narzędzia wbudowane w język PHP!
Jeśli chcesz biegle posługiwać się algorytmami, wziąłeś do ręki właściwą książkę! Przedstawiono tu podstawy implementacji algorytmów i struktur danych w PHP, dzięki czemu poznasz rodzaje struktur i powody, dla których warto je wybierać, a także dowiesz się, gdzie i kiedy należy stosować poszczególne algorytmy. Znajdziesz tu dużo praktycznych przykładów, które uzupełniono rysunkami i wyczerpującym komentarzem. Przystępne i zrozumiałe wyjaśnienia ułatwią Ci szybkie przyswojenie prezentowanych koncepcji, nawet tak złożonych, jak programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne, algorytmy z nawrotami czy funkcyjne struktury danych.

Najważniejsze zagadnienia:
podstawy analizy algorytmów i struktur danych,
tablice, listy i drzewa,
stosy, kolejki i algorytmy rekurencyjne,
sortowanie, wyszukiwanie, sterty i kopce,
wsparcie ze strony PHP, w tym biblioteki PECL i Tarsana.

Algorytmy: poznaj, zrozum, stosuj!
Mizanur Rahman od 14 lat rozwija aplikacje w PHP. Jest znawcą Laravela, Code Ignitera, Symfony, Java Scriptu, C, C++, Javy, Node.js, Socket.io i React.js. Jest właścicielem dwóch startupów technologicznych. Jest osobą niezwykle zaangażowaną w życie kilku społeczności programistycznych, takich jak PHPXperts, Agile Bangladesh czy Project Euler. Regularnie wygłasza referaty na różnych konferencjach i seminariach technologicznych. Wraz z żoną Nishą i dwoma synami, Adiyanem i Mikhaelem, mieszka w Dhace w Bangladeszu. Jego pasją są podróże po świecie.

Książka „PHP 7 Algorytmy i struktury danych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "PHP 7 Algorytmy i struktury danych"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Debugging Teams. Przez współpracę - okładka książki
Debugging Teams. Przez współpracę do lepszej produktywności Brian W. Fitzpatrick, Ben Collins-Sussman