pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu. Współczesna polska kultura wernakularna w perspektywie porównawczej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788366849211
ISBN: 978-83-6684-921-1
Data: 2022-01-10
32.55  37.80  5.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Świat to skomplikowane miejsce, a my jesteśmy w gruncie rzeczy dość prości. Jak proste istoty radzą sobie z narastającą złożonością świata Oto pytanie, które stawiamy sobie, prowadząc badania nad kulturą wernakularną.

Obszarem zawartych w tym tomie analiz jest właśnie przestrzeń rozciągająca się pomiędzy złożonością współczesnej kultury (rela­cji społecznych, ekonomii, polityki itd.) a prostotą narzędzi, którymi dysponujemy, by urządzić się w niej i działać sprawnie. Intereso­wały nas procesy upraszczania rzeczywistości, w ramach których jednostki ją postrzegają i opisują, planują i podejmują działania, a także budują swoją tożsamość i synchronizują wysiłki w więk­szych grupach. Kultura wernakularna, jaką opisujemy w tej książce, stanowi próbę radzenia sobie prostymi środkami w skomplikowa­nym świecie.

Ze Wstępu
Jest to praca o solidnej podbudowie teoretycznej i metodologicz­nej, równocześnie odwołująca się do najnowszych ustaleń fak­tograficznych. Zawodowi naukowcy, przyzwyczajeni do suchych jak kurz, opasłych tomów, znajdą w tej lekturze miłą odmianę. Ze względu na swój język książka może zyskać odbiorców poza wąskim gronem profesjonalnych humanistów. Powinna trafić do studentów i doktorantów, którzy odniosą z niej duże pożytki, ale także do szerszej czytającej publiczności.

dr Piotr Majewski
Uniwersytet SWPS

Książka "Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu. Współczesna polska kultura wernakularna w perspektywie porównawczej" - Paweł Dobrosielski, Marcin Napiórkowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.55 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]