pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pamięć i godność. O poezji Jana Polkowskiego. Seria: Literatura i pamięć

Autor książki:

Wojciech Kudyba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380987814
ISBN: 978-83-8098-781-4
Data: 2020-01-17
23.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Wojciecha Kudyby jest całościowym ujęciem poezji Jana Polkowskiego, ukazanej jako wybitne osiągnięcie artystyczne, będące dziełem sztuki, a zarazem przejmującym zapisem świadka historii. Polkowski okazuje się poetą, który potrafi poddać analizie i refleksji los nie tylko swój, lecz także wspólnot, do których przynależy: rodziny i narodu. Kudyba kompetentnie i przekonująco, a nierzadko odkrywczo pokazuje, że doświadczenie historyczne modeluje kształt tej poezji tematycznie i artystycznie.

Książka Wojciecha Kudyby "Pamięć i godność. O poezji Jana Polkowskiego" bez wątpienia zasługuje na publikację w serii "Literatura i Pamięć". Jest to akademicki esej, który bardziej wymagających odbiorców zadowoli nowymi ujęciami interpretacyjnymi i perspektywą filozoficzną, a dla szerokiego grona czytelników będzie stanowić dobre wprowadzenie do twórczości Jana Polkowskiego.

(z recenzji dr. hab. Tomasza Garbola)

Książka "Pamięć i godność. O poezji Jana Polkowskiego. Seria: Literatura i pamięć" - Wojciech Kudyba - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.