pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cały jesteś błogosławiony. Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo

Autor książki:

Wojciech Kudyba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 125 x 190 mm
EAN: 9788380439061
ISBN: 978-83-8043-906-1
Data: 2024-01-18
19.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Łączyło ich wiele. Pochodzili z tego samego regionu Włoch, byli niemal rówieśnikami. Jako mistycy, w różnym stopniu mieli stygmaty, dar prorokowania i wypraszania uzdrowień. Obu bliska była heroiczna służba cierpiącym i bezgraniczna wierność swojemu powołaniu i Kościołowi. Obaj zmagali się ze Świętym Oficjum. I choć ks. Dolindo i o. Pio widzieli się tylko raz, to znali się bardzo dobrze, a ich przyjaźń trwała aż do śmierci.

Kanwą książki jest słynne spotkanie obu kapłanów w San Giovanni Rotondo w 1953 roku. Więź, jaka ich wówczas połączyła – podtrzymywana za sprawą bilokacji – stała się dla autora punktem wyjścia do refleksji na temat wspólnoty doświadczeń tych dwóch wielkich postaci, ale także różnych misji, jakie wypełniali w Kościele. W swoją opowieść o duchowej, jak i czysto ludzkiej przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo autor wplata liczne zeznania świadków oraz zapiski samych mistyków.

„Zawsze zaskakuje mnie to, z jaką precyzją i determinacją święci potrafią się nawzajem rozpoznawać i sobie sprzyjać. Czytelnik z pewnością zauważy, że dobór bohaterów tej książki nie jest przypadkowy. Mamy do czynienia z dwoma świadkami posłanymi przez Boga na trudne czasy, którzy zrewolucjonizują duchowość przyszłych pokoleń. Pan prof. Wojciech Kudyba pisze o tym z nieukrywaną pasją i w oparciu o rzetelny dobór źródeł. Jest to jeden z wielu powodów, dla których warto sięgnąć po tę książkę”.

Ks. prof. Robert Skrzypczak

Wojciech Kudyba – pisarz, krytyk literacki, tłumacz pism księdza Dolindo (wraz z Januszem Jasielcem). Kierownik Katedry Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor kilku monografii o poezji współczesnej i wielu artykułów z tej dziedziny, a także siedmiu tomów wierszy i pięciu tomów prozy.

Książka "Cały jesteś błogosławiony. Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo" - Wojciech Kudyba - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2024 r. Cena 19.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.