pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dzieje najnowsze w literaturze polskiej. Szkice o współczesnej poezji...
Tytuł książki:

Dzieje najnowsze w literaturze polskiej. Szkice o współczesnej poezji i prozie. Seria: Literatura i pamięć

Autor książki:

Antoni Buchała

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
EAN: 9788380987791
ISBN: 978-83-8098-779-1
Data: 2020-01-17
Obniżka ceny! 29.54  35.00  5.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dzieje najnowsze w literaturze polskiej. Szkice o współczesnej poezji i prozie. Seria: Literatura i pamięć - Antoni Buchała - opis książki:

Książka "Dzieje najnowsze w literaturze polskiej" świetnie wypełni swą podstawową funkcję: z pożytkiem sięgną po nią nauczyciele, którzy będą poszukiwać inspiracji, jak najlepiej poprowadzić lekcję o książkach dotąd w praktyce edukacyjnej nieobecnych. Poloniści zaczerpną także z zamieszczonych w zbiorze szkiców wiele wzorów lektury - odpowiedzialnej, dociekliwej, odkrywczej. W szerszym planie książka ta może uzmysłowić, jak intrygującą przygodą intelektualną i duchową może być szkolna lektura ważnych tekstów. Nie zawężałbym jednak pożytków z lektury do wymiaru dydaktycznego. Jestem przekonany, że książka dotyczy kwestii najważniejszych dla humanistyki: mechanizmów pamięci, jej indywidualnego i wspólnotowego wymiaru, odkrywania terytoriów zapominanych i skazywanych na zapomnienie, a także roli literatury w tych procesach. Problemy zostały ukazane na przykładzie wybitnych (a często niedocenionych) dzieł literatury polskiej ostatniego stulecia, czytelnik otrzymał więc propozycję swoistego aneksu do dziejów kultury polskiej.

(z recenzji dr. hab., prof. UAM Wiesława Ratajczaka)

Książka „Dzieje najnowsze w literaturze polskiej. Szkice o współczesnej poezji i prozie. Seria: Literatura i pamięć” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dzieje najnowsze w literaturze polskiej. Szkice o współczesnej poezji..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Antropologia donosu. Seria: Inne - okładka książki
Antropologia donosu. Seria: Inne strony historii Jarosław Syrnyk, Robert Klementowski (red.)
Produkty podobne:
Wokół Krasińskiego - okładka książki
Wokół Krasińskiego Małgorzata Sokalska (red.)