pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Owoc granatu. Świat w płomieniach

Autor książki:

Maria Paszyńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788324583584
ISBN: 978-83-2458-358-4
Data: 2019-04-24
25.82 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Iran, rok 1963. Czterdziestoletnie Stefania i Elżbieta wiodą pozornie szczęśliwe życie u boku mężów. Podjęły decyzje, które miały wreszcie zapewnić im spokój, ale te nadzieje okazały się płonne. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej zatruwają codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką i cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż osiągnęła swój cel - wyszła za Jędrzeja - nie potrafi odnaleźć się w wymarzonej rzeczywistości.

Tymczasem Iran cieszy się z wolności. Pod rządami premiera Mosaddegha kraj rozkwita i dąży do niezależności od zachodnich imperiów, która z czasem okazuje się tylko złudzeniem. W państwie narasta kryzys. Wkrótce dochodzi do przesilenia, które zburzy chwiejną równowagę osiągniętą przez bliźniaczki i Iran...

"Monumentalna powieść o mało znanym epizodzie dziejowym, łączącym losy polskich uchodźców po drugiej wojnie światowej z losami Irańczyków okresu rewolucji. Pełna emocji, egzotyczna, zaskakująca i poruszająca. Gorąco polecam!" - Anna Klejzerowicz, pisarka, autorka m.in. powieści historycznych i obyczajowych.

Książka "Owoc granatu. Świat w płomieniach" - Maria Paszyńska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.82 zł. Zapraszamy na zakupy!