pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kochanka nazistów. Wielkie Litery

Autor książki:

Maria Paszyńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filia
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
EAN: 9788383573366
ISBN: 978-83-8357-336-6
Data: 2024-02-19
64.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Wybucha druga wojna światowa. Wychowana w postawach patriotycznych polska młodzież rwie się do walki. Po kapitulacji Warszawy młodzi ludzie nie porzucają marzeń o wolności. Przeciwnie, natychmiast zaczynają szukać możliwości podjęcia dalszej walki - w podziemiu.

Marianna Jurasz, wybitnie uzdolniona dziewczyna, wielbicielka szachów i matematyki, wstępuje do konspiracji. Jej talenty, uroda i niezwykły charakter sprawiają, że zostaje wysłana przez dowódców AK na niebezpieczną misję. Z Warszawy udaje się do Oberst Mölders-Schule für Jungen na terenach włączonych do Rzeszy. Ma odegrać rolę volksdeutschki, gorliwej nazistki, a gdy się uwiarygodni, przeniknąć do świata bywalców wojskowego kasyna w Łodzi, by pozyskiwać potrzebne organizacji informacje.

Dla idei wolnej Polski, posłuszna rozkazom Marianna ucieka z domu, bez słowa porzuca najbliższych, rodzinne miasto, narzeczonego, przyjaciół, cały znany sobie świat, by zostać agentką głębokiego wywiadu Armii Krajowej.

Skazana na samotność młodziutka dziewczyna wkrótce zaczyna toczyć niebezpieczną grę, w której stawką jest nie tylko Sprawa, lecz także życie tych, których kocha. Grę, która szybko wymknie się regułom, obnaży okrucieństwo wojny wobec niewinnych, zatrze granice między przyjaciółmi i wrogami. Grę, w której Marianna miała być bezwolnym pionkiem przesuwanym po planszy przez potężniejsze siły
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o kobiecie gotowej na wszystko w imię miłości do Ojczyzny.

Książka "Kochanka nazistów. Wielkie Litery" - Maria Paszyńska - oprawa miękka - Wydawnictwo Filia. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2024 r. Cena 64.47 zł. Zapraszamy na zakupy!