pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Osoba na scenie. Wokół koncepcji teatru Karola Wojtyły. Seria: Opracowania i teksty dramatyczne. Tom 15

Autor książki:

Wojciech Kaczmarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380619036
ISBN: 978-83-8061-903-6
Data: 2021-03-29
35.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prof. dr hab. Wojciech Kaczmarek pracuje w Instytucie Literaturo-znawstwa KUL. Jest kierownikiem Katedry Dramatu i Teatru oraz autorem książek: Claudel w Polsce. Chrześcijańskie perspektywy interpretacji dramatu i teatru (1989); Wezwani do nadziei. Religia - ateizm - wiara w dramacie współczesnym. Zarys problematyki (1993); Złamane pieczęcie Księgi. Inspiracje biblijne w dramaturgii Młodej Polski (1999); Od kontestacji do relacji. Człowiek wobec Boga w dramacie Młodej Polski (2007); Przeniknąć człowieka. Chrześcijański horyzont dramatu i teatru XX wieku (2016). Napisał ponad 150 artykułów naukowych z zakresu dramatu i teatru.

Ukazanie szczególnej roli i znaczenia osoby w rzeczywistości dramatów autora Brata naszego Boga jest w dużej mierze badawczym odkryciem [Wojciecha] Kaczmarka, który pokazuje atrakcyjność i złożoność tej problematyki. Uczony [...] pokazuje dynamikę kształtowania przez bohatera książki [Karola Wojtyłę] „osoby na scenie". Odsłania on różne aspekty tego doświadczenia, przywołując [...] kontekst teologiczny i filozoficzny, a jednocześnie głębokie doświadczenie i świadomość słowa.

Z recenzji dr. hab. Wacława Pyczka, prof. KUL

[...] studium Wojciecha Kaczmarka nie można sprowadzać do roli korekty dotychczasowych ustaleń czy dopełnienia formułowanych dotąd sądów. Należy z przekonaniem stwierdzić, że wszelkie elementy i części rozprawy zachowują wagę szczególną, bo wszystkie służą oryginalnym [...] tezom całego badawczego przedsięwzięcia. Rozprawa [...] porządkuje wszelkie studia, w tym również obszerne monografie dotyczące teatralnej myśli i teatralnej aktywności Wojtyły. Autor nie tylko scala sądy innych, ale ujmuje je wedle własnej koncepcji, [...] która podnosi dotychczasowe prace na wyższy poziom problematyzacji, staje się dalszym akordem rozpoznania myśli teatralnej Wojtyły.

Z recenzji dr. hab. Ryszarda Strzeleckiego, prof. UKW

 

Książka "Osoba na scenie. Wokół koncepcji teatru Karola Wojtyły. Seria: Opracowania i teksty dramatyczne. Tom 15" - Wojciech Kaczmarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.