pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Środowiska programowania robotów. Seria: Robotyka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301193959
ISBN: 978-83-0119-395-9
Data: 2017-08-03
68.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

To pierwsza książka przygotowana przez wydawnictwo naukowe PWN z cyklu ROBOTYKA, wprowadzająca Czytelnika w arkana nowoczesnej wiedzy dotyczącej jednej z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku.

Podręcznik zatytułowany Środowiska programowania robotów zapozna Czytelnika z charakterystyką dostępnych na rynku wirtualnych środowisk programowania robotów - ze szczególnym uwzględnieniem środowisk oferowanych przez takie firmy, jak: ABB, FANUC, KUKA i MITSUBISHI.

Materiał przedstawiony w książce pozwoli na poznanie zasad korzystania ze środowisk oraz zasad tworzenia i symulowania pracy zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych.

Książka ze względu na praktyczność i sposób przekazu kierowana jest nie tylko do studentów automatyki i robotyki czy mechatroniki, ale również do praktyków - programistów robotów, integratorów automatyki, inżynierów i wielu innych.

Poziom pracy jest odpowiednio wysoki, zwłaszcza że autorzy odnieśli się do rzeczywistych stanowisk, które znajdują się na wyposażeniu WAT. Całość pracy podsumowano w postaci analizy porównawczej, przeprowadzonej na podstawie wybranych kryteriów, charakteryzujących tego typu środowiska. (...)
Recenzowana praca jest wartościowa poprzez istotny wkład naukowy Autorów w dziedzinie programowania robotów przemysłowych w środowiskach wirtualnych.

Z recenzji prof. dra hab. inż. Andrzeja Buchacza, profesora Politechniki Śląskiej
Dużą zaletą opracowania jest to, że można je wykorzystać do projektowania stanowisk badawczych. (...)
Obecnie nie ma takiej pozycji na rynku polskim, co w powiązaniu z jej wartością merytoryczną sprawia, że stanowi ona w przedstawionej tematyce nowe źródło informacji.

Z recenzji prof. dra hab. inż. Zbigniewa Koruby, profesora Politechniki Świętokrzyskiej

Książka "Środowiska programowania robotów. Seria: Robotyka" - Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2017 r. Cena 68.40 zł. Zapraszamy na zakupy!