pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Organizacje totalne. Teoria i praktyka

Autor książki:

Łukasz Posłuszny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
EAN: 9788366849334
ISBN: 978-83-6684-933-4
Data: 2023-01-05
33.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka Łukasza Posłusznego jest znakomitym studium socjologicznym (...). Składa się z dwóch części zatytułowanych: Teoria organizacji totalnej od Goffmana do dziś i Historia i praktyki. Opatrzona została krótkim wstępem, obszernym zakończeniem oraz imponującą bibliografią, głównie anglojęzyczną, dobrze wykorzystaną w tekście i dowodzącą erudycji Autora. Struktura książki jest klarowna, a zawartość interesująca dla socjologów, politologów, historyków oraz wszystkich zainteresowanych dylematami nowoczesności.

prof. Anna Matuchniak-Mystkowska
Próbę krytycznej rekonstrukcji [teorii Goffmana] dokonaną przez Łukasza Posłusznego doceniam także dlatego, że polskiej socjologii ciągle brakuje dobrego teoretyzowania konkretnego doświadczenia społecznego. Doświadczenie obozu koncentracyjnego jest szczególnie wyrazistym przykładem tego braku.

dr Piotr Filipkowski
Łukasz Posłuszny, adiunkt w Zakładzie Socjologii Kultury i Cywilizacji Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia socjolog, historyk filozofii i filolog polski. Jego zainteresowania koncentrują się w obszarze badań biograficznych i pamiętnikarskich, organizacji totalnych, pamięci społecznej i UX. Autor wielu artykułów poświęconych problematyce pamięci oraz dwóch książek Przestrzenne formy upamiętniania Zagłady (2014) oraz Pytanie o pamięć. Relacje autobiograficzne więźniów obozów koncentracyjnych (2012). Współorganizował ogólnopolskie konkursy pamiętnikarskie, m.in. Pamiętniki bezrobotnych i Życie codzienne w czasach koronawirusa.

Książka "Organizacje totalne. Teoria i praktyka" - Łukasz Posłuszny - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.41 zł. Zapraszamy na zakupy!