pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój
książka:

Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381424110
ISBN: 978-83-8142-411-0
Data: 2019-08-14
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój - Justyna Trippner-Hrabi - opis książki:

Przedmiotem rozważań autorki jest problematyka dotycząca funkcjonowania i rozwoju organizacji zespołów wiedzy. Monografia ma na celu zdefiniowanie i opracowanie kluczowych kwestii wpływających na zarządzanie takimi podmiotami. Zagadnienia te do tej pory nie zostały omówione zbyt szeroko zarówno w literaturze polskiej, jak i międzynarodowej. Ze względu na istotność tematu i jak dotąd małą jego eksplorację publikacja może stać się przyczynkiem do przeprowadzenia poszerzonych badań.

Zarządzający powinni uświadamiać sobie, że powodzenie organizacji nie jest zależne tylko od indywidualnych wysiłków, ale zaangażowania zespołów, w których dokonuje się proces kodyfikacji wiedzy. Intencją autorki jest zaproponowanie takiego podejścia do budowania organizacji i przewodzenia nimi, w którym angażuje się grupy osób o wysokich kwalifikacjach i kompetencjach. Potrzeba świadomego kierowania zespołami wiedzy przejawia się w różnych gałęziach gospodarki. Powyższe standardy kształtują potrzebę posiadania nowych umiejętności, zmiany mentalności oraz wprowadzania ulepszonych systemów zarządzania. Te ostatnie winny bazować między innymi na tworzeniu w organizacjach zespołów wiedzy, które ze względu na posiadane kompetencje najlepiej dopasują się do potrzeb i sygnałów płynących z rynków zewnętrznych i wewnętrznych.

Książka „Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 144 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój"
Justyna Trippner-Hrabi - autor m.in.: