pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Okiem pacjenta

Autor książki:

Justyna Tomska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medycyna Praktyczna
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788374303231
ISBN: 978-83-7430-323-1
Data: 2012-04-24
33.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

„Jestem człowiekiem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce" - tak można podsumować opowieści wyjątkowych rozmówców Justyny Tomskiej zawarte w zbiorze „Okiem pacjenta". Tym co najbardziej ludzkie i najpowszechniejsze jest słabość, choroba. Właśnie o doświadczeniu choroby własnej i bliskich, o jej dramatycznych i zabawnych obliczach i przez ten pryzmat o oczekiwaniach wobec służby zdrowia i medycyny mówią osoby obdarzone nieprzęcietnymi talentami i szczególną wrażliwością. W książce „Okiem pacjenta" głos zabierają wybitni artyści - pisarze, aktorzy, fimowcy, muzycy, plastycy, wspominając swoje twórcze poszukiwania, przeżycia, które miały wpływ na percepcję świata i kszatłtowanie talentu, zabawne i ważne przygody. Dowiadujemy się wreszcie, jak to jest, gdy osobę znaną nam ze świata ducha dotyka całkiem fizyczna niemoc.

Rozmowy kierowane pierwotnie do lekarzy są uniwersalne w swoim przekazie, tak jak talent rozmówców jest dobrem powszechnym. Poeta Bronisław Maj, który „ostatni raz u lekarza był za wczesnego Gierka", opowie o żartach z Wisławą Szymborską i naturze melancholika. Wojciech Plewiński, legendarny fotograf „Przekroju" i polskich gwiazd, wspomni dramatyczną przygodę ze stawianiem baniek. Znakomity kompozytor Zbigniew Preisner wytłumaczy, dlaczego woli leczyć się w Szwajcarii i jakie znaczenie w muzyce ma cisza. Od Krystyny Zachwatowicz dowiemy się, że bywają szpitale, w których dzwonek przy łóżku jest nieczynny i by wezwać pielęgniarkę, należy stukać w szafkę.

Czasem śmieszne, czasem trudne rozmowy o wspólnym doświadczeniu, jakim jest stawianie czoła chorobie.

Książka "Okiem pacjenta" - Justyna Tomska - oprawa twarda - Wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2012 r. Cena 33.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.