pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Słowo i sens

Autor książki:

Janina Koźbiel

Dane szczegółowe:
Wydawca: JanKa
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362247462
ISBN: 978-83-6224-746-2
Data: 2016-10-28
18.01  27.40  9.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słowo i sens - Janina Koźbiel - opis książki:

"Słowo i sens" to zbiór ośmiu rozmów z ludźmi pióra (Justyna Bargielska, Joanna Bartoń, Marek Bieńczyk, Julia Hartwig, Hanna Krall, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Piotr Tomaszuk), których łączy przekonanie o wadze tego, co robią. Sposób, w jaki o tym mówią, zależy nie tylko od stawianych pytań, ale i od temperamentów, osobowości, doświadczenia życiowego, przekonań na temat roli literatury. Dlatego w książce czytelnik zetknie się z faktami, opiniami i emocjami dotyczącymi spraw odwiecznych i aktualnych, intymnych i publicznych, interesujących dla specjalistów i wciągających dla każdego. Będzie obcował z treściami metafizycznymi, ale i pospolitością naszą powszednią, z najwyższą powagą i wyrafinowanym żartem. Ten wielogłos jasno dowodzi, że ludzie sztuki, żyjąc wśród nas, często widzą ostrzej niż my, a myśli formułują odważniej. Ze swej roli wobec nas czytelników w żadnym razie i w żadnej sytuacji nie abdykują. Janina Koźbiel stworzyła im ku temu wyśmienitą okazję.

Janina Koźbiel
urodzona w 1955 w Knyszynie; dziennikarka, redaktorka, nauczycielka, absolwentka filologii polskiej i podyplomowego dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała etatowo w "Tygodniku Kulturalnym". Publikowała reportaże i wywiady w "Literaturze", "Polityce", "Scenie", "Kobiecie i Życiu", "Więzi"; wyróżniona Nagrodą im. Tadeusza Nocznickiego. Po rozwiązaniu "Tygodnika Kulturalnego" podjęła pracę jako polonistka w liceach społecznych (ostatnio w 2 SLO im. Pawła Jasienicy w Warszawie). Wraz z Janem Koźbielem współtworzy wydawnictwo Jan Ka. Opublikowała zbiór rozmów z pisarzami "Słowa i światy" (2012).

Książka „Słowo i sens” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo JanKa. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2016 r. Cena 18.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słowo i sens"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Proces - okładka książki
Proces Franz Kafka
Srebrni na szlakach Niepodległej - okładka książki
Srebrni na szlakach Niepodległej Michał Konarski, Hubert Ronek, Tomasz Łab
Jej wysokość gęś - okładka książki
Jej wysokość gęś Jacek Karczewski
Produkty podobne:
Księga zapomnienia - okładka książki
Księga zapomnienia Wasyl Słapczuk
Kosmos jest ze słów - okładka książki
Kosmos jest ze słów Tomasz Genow
Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory - okładka książki
Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności Tomasz Malarski, Szewach Weiss