pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ojcostwo. Aspekty pedagogiczne i duchowe
Książki »
Tytuł książki:

Ojcostwo. Aspekty pedagogiczne i duchowe

Autor książki:

o. Józef Augustyn SJ

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 145x200 mm
EAN: 9788375054835
ISBN: 978-83-7505-483-5
Data: 2009-10-20
26.60  34.00  7.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ojcostwo przeżywa kryzys. Wypływa on nie tylko z postaw i zachowań samych mężczyzn, ale także powszechnego w naszej cywilizacji kryzysu małżeństwa i rodziny. I choć wielu mężczyzn pogubiło się dzisiaj w pełnieniu ojcowskiej roli, nie zatracili jednak głębokiego pragnienia posiadania i wychowywania dzieci. Umarł na naszych oczach jedynie pewien model ojcostwa; ojciec w rodzinie straciłcharakter autorytetu pana rodziny i niepodlegającej dyskusji wyroczni". Ojcostwo jawi się dzisiaj bardziej jako służba dzieciom. Stąd też trzeba mówić nie tyle o funkcji czy roli ojcowskiej, odtwarzanej z pokolenia na pokolenie, ile raczej o misji i powołaniu, które - jak nigdy dotąd - domagą się osobistego zaangażowania, odwagi, woli zmagania się ze swymi słabościami, zapomnienia o sobie, męskiej twórczości oraz powrotu do duchowości i religii.
Książkę Ojcostwo, która jest owocem wielu rozmów z młodymi ludźmi spragnionymi ojcowskiej miłości, chciałbym polecić nie tylko dojrzałym ojcom, młodym mężczyznom przygotowującym się do małżeństwa, ale także alumnom i młodym księżom. Przejrzyste i pogłębione relacje z własnym ojcem są ważnym elementem dojrzewania do ojcostwa duchowego, które jest integralnym elementem celibatu ze względu na królestwo niebieskie. I chociaż książka traktująca o ojcostwie jest skierowana najpierw do mężczyzn, pragnę ją polecić również kobietom. Dobre rozumienie własnego ojca, narzeczonego i męża, dobre odczytywanie ich pragnień i potrzeb, mocnych i słabych stron ich męskości jest jednym z ważniejszych warunków dojrzałej relacji narzeczeńskiej, małżeńskiej i rodzinnej.
Józef Augustyn SJ

Książka "Ojcostwo. Aspekty pedagogiczne i duchowe" - o. Józef Augustyn SJ - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2013 r. Cena 26.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
o. Józef Augustyn SJ - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rozeznanie duchowe - okładka książki

Rozeznanie duchowe

Włodzimierz Zatorski OSB
Produkty podobne:
Warto być ojcem - okładka książki

Warto być ojcem

Jacek Pulikowski
Tęsknota za Ojcem - okładka książki

Tęsknota za Ojcem

Winfried Wermter CPPS
Ojcostwo i jego odsłony - okładka książki

Ojcostwo i jego odsłony

ks. Janusz Mastalski, ks. Grzegorz Godawa Katarzyna Kutek-SŁadek