pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Odpowiedzialność za długi spadkowe. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381248082
ISBN: 978-83-8124-808-2
Data: 2018-08-02
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Drugie wydanie publikacji zawiera omówienie problematyki odpowiedzialności za długi spadkowe, a także analizę zmian wprowadzonych ustawą z 20.03.2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw. Autorka komentuje zmienione przepisy, ujmując je całościowo, opisuje również nowe uregulowania w zakresie odpowiedzialności za długi spadkowe i spłacania długów spadkowych, a w szczególności:
- odmienną niż dotychczas fikcję prawną związaną z niezłożeniem przez spadkobiercę oświadczenia co do spadku.

- nową instytucję w Kodeksie cywilnym - wykaz inwentarza, który pozwala spadkobiercy oraz wierzycielom spadku na zorientowanie się w stanie majątku spadkowego: wielkości długów spadkowych oraz wartości aktywów.

Zmiany te zostały przedstawione wraz z ogólnym omówieniem zasad odpowiedzialności za długi spadkowe nie tylko spadkobierców, lecz także osób, na rzecz których ustanowione zostały zapisy windykacyjne, a w pewnych sytuacjach również osób obdarowanych przez spadkodawcę.

W obecnym wydaniu rozważania zostały rozszerzone, autorka uwzględniła bowiem opracowania doktrynalne z ostatnich dwóch lat. O unikatowości komentarza stanowi przejrzystość i zwięzłość wywodów.

Książka "Odpowiedzialność za długi spadkowe. Komentarz" - Elżbieta Skowrońska-Bocian - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2018 r.