pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Katyń - okładka książki
Katyń pozycja dostępna
»
»
»
Odnalezione głosy. Zadziwiające losy lekarzy zwierząt
»
»
»
»
książka:

Odnalezione głosy. Zadziwiające losy lekarzy zwierząt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378056935
ISBN: 978-83-7805-693-5
Data: 2013-07-26
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Odnalezione głosy. Zadziwiające losy lekarzy zwierząt - Włodzimierz A. Gibasiewicz - opis książki:

"Odnalezione głosy" to kontynuacja rozpoczętych przed kilku laty prezentacji zadziwiających losów lekarzy zwierząt:NN Nieznani Niepowtarzalni" książka o lekarzach weterynarii zamordowanych podczas II wojny światowej (Gdańsk 2010) orazŻycie godne pomnika" traktujące o życiu lekarzy weterynarii w niewoli sowieckiej, niemieckiej, o deportacjach i wywózkach na Syberię i na roboty do Niemiec. W swoich poszukiwaniach Autor natrafił na lekarzy weterynarii, którzy w wyniku przeżytych traum, jakie zgotowało im życie, wybrali seminarium duchowne i święcenia kapłańskie; lekarzy weterynarii w szeregach Polski Podziemnej; lekarzy, którzy oddali swoje młode życie, walcząc z okupantem. Spotykamy lekarzy weterynarii wśród ofiar Katynia, Charkowa, Miednoje i więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi. Walczyli m.in. w Afryce i pod Monte Cassino. Pojawia się także kobieta lekarz weterynarii, która uczestniczyła w pierwszych igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 r. jako reprezentantka Polski.

To niezwykle wartościowa pozycja, która łączy wiedzę encyklopedyczną z solidną kwerendą źródeł, świadectwo dziejów ludzkości w najtrudniejszych dla niej momentach.

Włodzimierz A. Gibasiewicz dr n. wet., publicysta i badacz. Urodził się w wielkopolskich Sulmierzycach, mieszkał w Ostrowie Wielkopolskim. Ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni w 1970 r., a następnie Wydział Weterynaryjny Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1977 r. Obronił pracę doktorską w 1983 r. Przez wiele lat redaktor naczelny Biuletynu Informacyjnego Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzi prywatny gabinet weterynaryjny dla małych i dużych zwierząt w Dusznikach oraz pracuje jako urzędowy lekarz weterynarii.

Książka „Odnalezione głosy. Zadziwiające losy lekarzy zwierząt” - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza.

Książka posiada 280 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Odnalezione głosy. Zadziwiające losy lekarzy zwierząt"
Włodzimierz A. Gibasiewicz - autor m.in.:
Niepowtarzalni z Wielkopolski - okładka książki
Niepowtarzalni z Wielkopolski Włodzimierz A. Gibasiewicz;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zagłada Michniowa - okładka książki
Zagłada Michniowa Longin Kaczanowski
Gdańsk. Biografia miasta - okładka książki
Gdańsk. Biografia miasta Peter Oliver Loew