pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia w odcieniach szarości. Niezwykłe losy lekarzy zwierząt. Seria: Historie do poczytania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 388 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377303993
ISBN: 978-83-7730-399-3
Data: 2019-11-19
31.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Są takie historie ludzkie, przy których nigdy nie jest możliwe postawienie końcowej kropki, a upór badawczy pasjonata zawsze prowadzi do napisania kolejnego rozdziału. Najlepszym tego przykładem jest dziewiętnasta już publikacja dr Włodzimierza A. Gibasiewicza Historia w odcieniach szarości. Niezwykłe losy lekarzy zwierząt. Jest to też druga książka Autora, opublikowana w serii Historie do Poczytania, po ciepło przyjętej pracy Początek od końca drogi. Lekarze weterynarii w walce o niepodległość (Kraków 2018).

W swojej nowej książce Autor z niezwykłą determinacją i detektywistycznym  zacięciem śledzi losy polskich weterynarzy głównie w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym, choć nie waha się cofać do okresu walk o niepodległość i narodzin Drugiej Rzeczypospolitej. Jak pogmatwane nieraz to były losy, prawdopodobnie mało kto byłby w stanie się dowiedzieć, gdyby nie pasja badawcza Autora, który niejednokrotnie dotarł w swoich poszukiwaniach do nowych faktów i skorygował wiele fałszywych opinii i ustaleń dotyczących jego Kolegów, lekarzy zwierząt. Bardzo cennym elementem, podnoszącym wartość dokumentalną książki pozostają liczne teksty źródłowe – fragmenty wspomnień, listów i dokumentów, oraz fotografie, reprodukcje rękopisów i szkiców, w większości publikowanych po raz pierwszy.

Książka "Historia w odcieniach szarości. Niezwykłe losy lekarzy zwierząt. Seria: Historie do poczytania" - Włodzimierz A. Gibasiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 388 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.