pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oczekiwania inflacyjne konsumentów: pomiar i testowanie

Autor książki:

Tomasz Łyziak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788323512967
ISBN: 978-83-2351-296-7
Data: 2014-11-21
43.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Prezentowana książka zawiera przegląd metod umożliwiających regularną obserwację i analizę oczekiwań inflacyjnych na podstawie konsumenckich danych ankietowych oraz dokonuje oceny użyteczności tych miar we wnioskowaniu makroekonomicznym. Potrzeba pomiaru oczekiwań inflacyjnych wynika bowiem przede wszystkim z konieczności empirycznej weryfikacji różnych modeli formułowania oczekiwań oraz testowania wpływu oczekiwań na zmiany cen w gospodarce.

"Rozważania zawarte w pracy prowadzą do sformułowania istotnych wniosków - zarówno w odniesieniu do metodologii badań, jak i samych cech oczekiwań inflacyjnych. W pierwszym wymiarze szczególnie istotne wydaje się zwrócenie uwagi na potrzebę stosowania różnych metod pomiaru oczekiwań i uwzględnienie przy interpretacji wyników ograniczeń stosowanych metod. W wymiarze drugim szczególne znaczenie ma przekonujące porównanie cech oczekiwań inflacyjnych konsumentów w Polsce i w strefie euro".

(z recenzji prof. Dariusza Filara)

Książka "Oczekiwania inflacyjne konsumentów: pomiar i testowanie" - Tomasz Łyziak - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2014 r. Cena 43.38 zł. Zapraszamy na zakupy!