pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Obrona religii katolickiej
Tytuł książki:

Obrona religii katolickiej

Autor książki:

św. Józef S. Pelczar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prohibita
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788365546036
ISBN: 978-83-65546-03-6
Data: 2016-10-24
28.53  38.00  9.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Nowe wydanie książki świętego biskupa z 1920 roku. Mimo upływu niemal 100 lat od jej ukazania się, nic nie straciła na aktualności.

Spotykamy się z zarzutem: wszystkie religie opierają się na prawdzie i dają człowiekowi jakieś prawidła życia: czyż tedy nie słuszna, by mu zostawić do woli, jaką religię chce wyznawać? Nie jest to rzeczą słuszną, bo jak Bóg jest jeden i prawda jedna, tak jedna tylko religia może być prawdziwą; inaczej trzeba by twierdzić, że ma prawdę za sobą i ten katolik, który wierzy w to, czego Kościół naucza – i ten protestant, który nie uznaje Kościoła – i ten żyd, który odrzuca Zbawcę Jezusa Chrystusa – i ten muzułmanin, który Mahometa uważa za boskiego proroka – czyli że jedna prawda drugą wyklucza, a więc że wszystkie religie są fałszywe.

Jedna tylko religia katolicka ma czystą prawdę i całą prawdę.

(Fragment książki)
Niech książka świętego biskupa Józefa Sebastiana pomoże nam zrozumieć, jak wielkim skarbem jest nasza wiara. Wiara, jak uczy nas święta teologia, jest łaską Bożą. Jest najcenniejszą rzeczą w naszym życiu. Najwspanialszym prezentem, który, zwłaszcza my, Polacy, poddani Maryi, Królowej naszej Częstochowskiej, otrzymaliśmy z Nieba. Wyznawajmy ją z odwagą – jak mówi Ojciec Święty do nowo kreowanych kardynałów – usque ad effusionem sanguinis - aż do przelania krwi. Może i od nas Bóg Prawdziwy, Trójjedyny, tego kiedyś zażąda.

Św. Piotr z Werony, męczennik, po ugodzeniu mieczem w głowę napisał na ziemi własną krwią to zdanie: Wierzę w jednego Boga! Credo. Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, dobry pasterz, nam o tym przypomina, wykładając i udowadniając prawdy naszej świętej Wiary.

Trwajmy zatem mocni w Wierze, objawionej przez Zbawiciela i potwierdzonej przez tylu – w tym polskich – świętych. Dziękujemy Bogu i dumni jesteśmy, iż znalazł się wśród nich nasz Rodak, święty biskup Pelczar, kapłan wedle Serca Bożego, autor tej pięknej książki.

Książka "Obrona religii katolickiej" - św. Józef S. Pelczar - oprawa miękka - Wydawnictwo Prohibita. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2016 r. Cena 28.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
św. Józef S. Pelczar - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Droga, bruzda, kuźnia - okładka książki

Droga, bruzda, kuźnia

św. Josemaria Escriva
Osiem Błogosławieństw - okładka książki

Osiem Błogosławieństw

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Różaniec Święty - okładka książki

Różaniec Święty

Fulton J. Sheen
Produkty podobne:
Wiarę ustrzec - okładka książki

Wiarę ustrzec

ks. Andrzej Zwoliński
Stefan Wyszyński. Pro memoria. - okładka książki

Stefan Wyszyński. Pro memoria. Tom 7: 1960

kard. Stefan Wyszyński, Rafał Łatka (red.)