pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kościół katolicki i jego wrogowie

Autor książki:

Vittorio Messori

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378647324
ISBN: 978-83-7864-732-4
Data: 2016-08-31
96.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Kościół katolicki i jego wrogowie to niezwykły zbiór tekstów przenikliwie analizujących ataki na Kościół inspirowane przez jego wrogów w różnych epokach, a zwłaszcza w ostatnich dwóch stuleciach. Publikacja przedstawia różne rodzaje zagrożeń, wobec których Kościół stawał przez wieki i którym także dziś stawia czoła. Messori odkrywa mało znane lub celowo przemilczane karty historii. Obala mity i nieprawdziwe stereotypy, demaskuje manipulacje i przekłamania. Dowodzi, jak bardzo fałszowano historię w celu zdyskredytowania Kościoła i chrześcijaństwa. W ogniu polemiki Messori przytacza wiele zaskakujących faktów historycznych oraz celnych argumentów odpierających zarzuty przeciwników. Czasem stawia kontrowersyjne tezy, gdy np. użala się nad losem Niemców sudeckich wygnanych po wojnie z Czechosłowacji decyzją zwycięskich mocarstw. Ale nie boi się stawiać trudnych pytań, aby ostatecznie dojść do prawdy historycznej, wolnej od fałszu i politycznej poprawności.

Książka jest także świadectwem dojrzewania pisarza od agnostycyzmu do wiary. Pokazuje, w jaki sposób nieufający teoriom, alergiczny na rozmaite ideologie publicysta skonfrontował się z konkretnym życiem osób, które wszystko postawiły na Ewangelię. Messori - jak zawsze odważny, odkrywczy i błyskotliwy - zaskakuje i daje do myślenia, a dzięki sprawności pióra zapewnia czytelnikom fascynującą lekturę, od której nie sposób się oderwać.

Książka "Kościół katolicki i jego wrogowie" - Vittorio Messori - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2016 r. Cena 96.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

W książce m.in.:
Alterglobaliści - bojownicy, nowej rewolucji?
Apokaliptyczna misyjność protestantów.
Czy chrześcijanie niszczyli starożytne obiekty kultu?
Historia nawrócenia na chrześcijaństwo głównego rabina Rzymu.
Przemysł holokaustu.
Błogosławione owoce Soboru Trydenckiego.
Apologia wiary i Kościoła.
Tyrania Napoleona Bonapartego.
Pedofile i pederaści.
Czy alianci dopuścili się zbrodni wojennej podczas nalotów Drezno w lutym 1945?
Ludobójstwo Ormian w 1915 roku.
Udział Świadków Jehowy w antychrześcijańskiej polityce nazistów.
Męczeństwo chrześcijan we współczesnym świecie.