pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Filozofia dziejów - okładka książki
Filozofia dziejów pozycja dostępna
Filozofia XIX wieku - okładka książki
Filozofia XIX wieku pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Oblicza wolności. Studia z praktycznej filozofii Kanta i jej historia
książka:

Oblicza wolności. Studia z praktycznej filozofii Kanta i jej historia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788323131380
ISBN: 978-83-2313-138-0
Data: 2013-10-24
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Oblicza wolności. Studia z praktycznej filozofii Kanta i jej historia - Heiner F. Klemme - opis książki:

Jednym z fenomenów filozofii godnych uwagi jest to, że jej główni aktorzy się nie starzeją. Bez wątpienia także filozofia ulega modom, jednak tacy myśliciele jak Platon czy Arystoteles, Kant czy Hegel pozostają zawsze aktualni i zawsze prowokujący, gdyż nieustannie stanowią wyzwanie dla naszego myślenia o nas i o świecie. Kant należy do tych wielkich osobistości filozofii, których pisma fascynują mnie najbardziej. Jeśli chcemy poznać Kantowski kosmos, musimy być przygotowani, że spotkamy bezkompromisowego poszukiwacza przygody myślenia, krytyka i twórcę filozoficznego systemu, który ma wiele twarzy. W pracach publikowanych obecnie w polskim przekładzie próbuję kilka z tych twarzy oświetlić bliżej. Obok tekstów poświęconych rozwojowi i kontekstowi historycznemu filozofii Kanta znajdują się tu również studia wskazujące na znaczenie Kanta w czasach współczesnych. W centrum tych tekstów stoi pojęcie wolności. Wolność wynosi człowieka w ujęciu Kanta ponad wszystkie rzeczy świata. Stanowi ona jednak też największy problem, jaki człowiek ma do rozwiązania. Kto jest wolny, musi rozmyślać nie tylko o tym, jaki użytek chce faktycznie z wolności uczynić. Musi rozmyślać raczej o tym, jaki użytek uczynić z niej powinien.

(ze Wstępu

Książka „Oblicza wolności. Studia z praktycznej filozofii Kanta i jej historia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 258 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Oblicza wolności. Studia z praktycznej filozofii Kanta i jej historia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Filozofia religii - okładka książki
Filozofia religii Friedo Ricken