pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Objawienia

Autor książki:

św. Brygida Wielka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 168 x 238 mm
EAN: 9788380436855
ISBN: 978-83-8043-685-5
Data: 2020-10-08
52.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Św. Brygida (1303 – 1373) miała doświadczać mistycznych spotkań z Jezusem i Matką Bożą już jako dziecko. Objawienia te otrzymywała bądź w stanie ekstazy, bądź w stanie świadomości tego wszystkiego, co się działo wokół niej i w niej. Widziała obrazy i słyszała słowa. Czasem były to tzw. wewnętrzne oświecenia umysłu – bez pośrednictwa czegokolwiek z dziedziny poznania zmysłowego.  Pozwalały jej one zrozumieć właściwy sens obrazów, symboli czy dźwięków.

Mimo tych doświadczeń i pragnienia życia kontemplacyjnego posłuszna woli ojca wyszła za mąż. Przykład jej życia przemienił również jej męża i dzieci. Siła oddziaływania św. Brygidy sięgała jednak dalej niż najbliższa rodzina – wpływała na życie europejskich dworów, negocjowała w czasie wojen, wywierała nacisk na papieża.

Najbardziej znane widzenie św. Brygidy dotyczy tzw. Tajemnicy Szczęścia – obietnic złożonych przez Jezusa wobec tych, którzy będą praktykować zalecone w objawieniu modlitwy. Jest to jednak zaledwie wąski wycinek tego, co zostało jej przekazane i co zostało spisane. spisane przez jej sekretarzy. W mistycznych spotkaniach z Jezusem św. Brygida doznawała wizji czasów ostatecznych, znajdowała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, otrzymywała wyjaśnienia dotyczące kwestii teologicznych oraz wskazówki i pouczenia związane z codziennym życiem i praktykami religijnymi.

Książka "Objawienia" - św. Brygida Wielka - oprawa twarda - Wydawnictwo M. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2020 r. Cena 52.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.