pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święta Pani. Objawienia i wizje mistyczne
Tytuł książki:

Święta Pani. Objawienia i wizje mistyczne

Autor książki:

Fulla Horak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378647829
ISBN: 978-83-7864-782-9
Data: 2020-03-25
29.51  29.90  0.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święta Pani to zapis mistycznych spotkań i objawień Fulli Horak, wielkiej polskiej mistyczki, której życie i mistyczne doświadczenia składają się na opowieść o niezwykłej kobiecie.

Stefania Fulla Horak była Lwowianką, urodzoną w Tarnopolu w roku 1909. Studiowała filozofię, skończyła lwowskie konserwatorium, pracowała jako nauczycielka muzyki. Umysł miała bardzo dociekliwy i niezwykle bystry. W młodości porzuciła wyniesioną z domu wiarę, ale nie Boga, którego pragnęła całym swoim jestestwem. W wielkiej udręce długie lata poszukiwała prawdy, modląc się: „Boże! Jeśli jesteś – daj mi światło!”. I światło przyszło, choć nie od razu. W czasie wojny była łączniczką AK. Ołtarzyk w jej domu stał się tabernakulum. Przechowywaną tam Komunię św. Fulla przemycała więźniom. Po aresztowaniu przez sowietów, Fullę skazano na 10 lat łagru. Odbyła cały wyrok w piekle Gułagu, przeżywając potworną próbę ciężkiego krzyża, kiedy została poddana operacji wycięcia żołądka i dwunastnicy bez znieczulenia. Po powrocie do Polski zamieszkała w Zakopanem z siostrą Zofią. I tu zaczęło się dziać coś niesamowitego. Do ich małego mieszkanka ściągały całe procesje ludzi po radę, po modlitwę, po nadzieję. Po życiu pełnym ofiary cierpienia i posługi Stefania Fulla Horak zmarła w Zakopanem 9 marca 1993 roku.

W sierpniu 1935 roku Fulla po raz pierwszy przeżyła obecność kogoś z zaświatów. Wtedy jeszcze nie wiedziała kogo, dowiedziała się wkrótce – była to św. Magdalena Zofia Barat, zmarła 70 lat wcześniej (1865) założycielka zgromadzenia Sacré Coeur. Do mieszkanka Fulli przy ul. Kopernika we Lwowie przychodzili też inni mieszkańcy Nieba: kardynał Mercier, Jan Bosko, Teresa od Dzieciątka Jezus, January i Sylwester, Andrzej Bobola, Jan Vianney, Katarzyna Emmerich, Pierre Giorgio Frassati, Joanna d’Arc, Stefan, Mikołaj. Przychodzili do niej bardzo realistycznie – Fulla mogła na przykład dotykać szorstkiego habitu św. Magdaleny Zofii. Pod dyktando św. Magdaleny w mistyczny sposób zapisywała kolejne bruliony. Słowa wtedy zapisane dotyczyły samej Fulli. Potem przyszły objawienia mistyczne przedstawione w tej książce – niezwykłym dzienniku mistycznych spotkań ze świętymi, zawierającym ich pouczenia, orędzia, a także opisy doświadczonych przez Fullę rzeczywistości nieba, czyśćca i piekła.

Książka "Święta Pani. Objawienia i wizje mistyczne" - Fulla Horak - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Fulla Horak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ojciec Pio i dusze czyśćcowe - okładka książki

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

ks. Marcello Stanzione
Wołanie z pustyni - okładka książki

Wołanie z pustyni

Andrea Gasparino
Produkty podobne:
Kobiety Boga - okładka książki

Kobiety Boga

Jacek P. Laskowski
Dziennik życia wewnętrznego - okładka książki

Dziennik życia wewnętrznego

św. Weronika Giuliani